Vrubļevskis: Katrs mūsu lēmums, rīcība un darbība atspoguļo sporta nozari

0 Komentāru
Vrubļevskis: Katrs mūsu lēmums, rīcība un darbība atspoguļo sporta nozari
Foto: LETA

Lai pašu rokām negrautu sporta nozares reputāciju un prestižu, nozares pārstāvjiem konflikti būtu jārisina tās iekšienē, Latvijas Sporta federāciju padomes kopsapulcē sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis norādīja, ka pēdējā laikā diezgan daudz jāsaskaras ziņām par dažādām nesaskaņām dažādās sporta organizācijās. Tas, viņaprāt, lielā mērā negatīvi ietekmē sporta kā nozares prestižu un reputāciju.

Viņš uzsvēra, ka sporta organizācijām un to vadītājiem būtu jārunā par atbildību, strādājot sportā un pārstāvot šo nozari.

“Ejot uz Saeimu, valdību, uzņēmumiem, reputācijas un autoritātes jautājums ir diezgan svarīgs. Katrs mūsu lēmums, rīcība un darbība atspoguļo sporta nozari kā tādu. Mums jājūtas par to atbildīgiem,” teica Vrubļevskis.

LOK prezidents piekodināja, ka “ģimenēs skandālus parasti nenes ārā no mājas”. Tāpēc, viņaprāt, arī sporta nozarē nesaskaņas būtu jāmēģina atrisināt nozares iekšienē, lai “sporta nozare netiktu grauta mūsu pašu rokām sabiedrības acīs”.

Kā ziņots, LOK valde vērsusies Latvijas Slidošanas asociācijā (LSA), aicinot skaidrot masu medijos parādījušos informāciju par šorttrekista Roberto Puķīša plāniem sacensībās turpmāk pārstāvēt citu valsti, vēsta LOK.

Puķītis bija paziņojis, ka turpmāk vairs nepārstāvēs savu dzimteni, jo viņam esot divi piedāvājumi no citām valstīm, vienu no tiem latvietim pieņemot. Viņš norādīja, ka valsts piederību mainīs, jo viņam ir konflikts ar LOK prezidentu Vrubļevski, kā arī ar Latvijas šorttreka treneri Evitu Krievāni.

“LOK valde norāda, ka tai nav nekādu domstarpību ar nevienu no Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018″ dalībniekiem,” teikts LOK paziņojumā.

Saņemot no LSA paskaidrojumu, LOK valde lems par tālākajiem soļiem, kas sevī ietver arī Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Olimpiešu sociālā fonda un LSA finansējuma apturēšanu.
0 Komentāru