Vozņacka pēc Austrālijas atklātā čempionāta liks punktu savai karjerai

0 Komentāru
Vozņacka pēc Austrālijas atklātā čempionāta liks punktu savai karjerai
AP/SCANPIX

Bijusī planētas pirmā rakete sieviešu tenisā Karolīne Vozņacka pēc nākamā gada sākumā paredzētā Austrālijas atklātā čempionāta liks punktu savai karjerai, paziņoja 29 gadus vecā Dānijas sportiste.

Tieši Austrālijā viņa pērn izcīnīja savu pirmo un līdz šim vienīgo “Grand Slam” trofeju.

“Kortā esmu sasniegusi visu, par ko vien esmu sapņojusi. Vienmēr esmu sev teikusi: kad tas laiks pienāks, ārpus tenisa ir vēl daudz lietu, ko darīt. Pēdējo mēnešu laikā esmu sapratusi, ka gribu daudz ko paveikt ārpus tenisa. Tam nav nekāda sakara ar manu veselību un tās nav arī atvadas,” paziņoja Vozņacka, kura grasās nodoties ģimenes dzīvei un projektam, kas pievērsies sabiedrības uzmanību reimatoīdajam artrītam.

Vozņacka ranga pirmajā vietā bija 71 nedēļu, kas ir devītais visu laiku labākais rezultāts pēc elektroniskās uzskaites ieviešanas. Pirmo reizi viņa virsotni sasniedza 2010.gada oktobrī 20 gadu vecumā, kad uzvarēja turnīros Tokijā un Pekinā, tiekot pie tās sezonas piektās un sestās trofejas. Pēdējo reizi planētas pirmās raketes godā Vozņacka bija pērn februārī pēc triumfa “Australian Open”.

Karjeras laikā viņa izcīnījusi 30 WTA titulus, tajā skaitā trīs “Premier Mandatory” trofejas – 2010.gadā Pekinā, gadu vēlāk Indianvelsā un pērn vēlreiz Pekinā. Tāpat viņa triumfēja 2017.gada sezonas noslēguma turnīrā.

Vozņacka 11 sezonas pēc kārtas bija labāko divdesmitniekā, bet savu pēdējo sezonu profesionālajā tenisā sagaidīs 37.pozīcijā. Šogad viņa uzvarēja 20 no 35 dueļiem, labāko rezultātu sasniedzot Čārlstounā, kur tika līdz finālam.

WTA tūrē Dānijas tenisiste nopelnījusi 35 218 415 ASV dolāru (apmēram 31,8 miljonus eiro).

0 Komentāru