Vladislavs Lakše – mākslinieks no Latvijas, kurš guvis atzinību pasaulē

0 Komentāru
Vladislavs Lakše – mākslinieks no Latvijas, kurš guvis atzinību pasaulē
EKRĀNŠĀVIŅŠ/INSTAGRAM/LAKSHEPASSION

Latvijas mākslinieks Vladislavs Lakše, kurš ir viens no trim sporta māksliniekiem pasaulē, izpelnījies plašu slavu arī pasaulē, īpaši pasaules spēcīgākajā basketbola līgā – Nacionālajā basketbola asociācijā, par viņu stāstīts raidījuma TV3 ”900 sekundes” sižetā.

Savas gaitas mākslā Lakše iesāka jau bērnībā, kad paralēli nodarbojies arī ar basketbolu un nolēmis abus savus talantu apvienot, zīmējot tādus sportistus kā Lerijs Bērds, Maģiskais Džonsons un Maikls Džordans.

Tomēr plašāku atpazīstamību tieši Latvijā Lakše guvis esot ”Ghetto Games” kustības mākslinieks jau kopš pašiem pirmsākumiem.

”Tur bija tikai asfalts un grozi, tas arī viss. Es pats nezināju, kā to uzzīmēt, tas bija diezgan jocīgi. Tomēr es sāku mēģināt un laikam jau kaut kas sanāca,” par sadarbību ar ”Ghetto Games” izteicies Lakše.

Kopš aizvadītā gada nogales mākslinieks uzsācis sadarbību ar NBA komandu Toronto ”Raptors”, ar klubu noslēdzot divu gadu līgumu. Kopš sadarbības sākuma Lakše komandai veidojis biļešu dizainu, sienas noformējumu un pat rotājumu spēlētāju ģērbtuvē.

Par vienu no populārākajiem Lakšes darbiem kļuvis traģiski bojāgājušā Kobes Braienta un viņa meitas Džianas zīmējums. Lakše atzīst, ka šo darbu radīt bijis emocionāli: ”Bija ļoti grūti, neērti un sāpīgi iekšā”

Mākslas darbs tika izstādīts NBA Zvaigžņu spēles nedēļas nogales pasākumu ietvaros.

0 Komentāru