Visi trīs Latvijas dueti sasniedz Jūrmalas Masters izslēgšanas turnīru

0 Komentāru
Visi trīs Latvijas dueti sasniedz Jūrmalas Masters izslēgšanas turnīru
Foto: cev.lu

Visi trīs Latvijas pludmales volejbola dueti pārliecinoši sasnieguši Jūrmalā notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas Masters posma pamatturnīra izslēgšanas sacensības. Veicot divas izcilas izglābšanās, savā apakšgrupā triumfēja Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri sacensībās izlikti ar 21.numuru.

Pirmajā mačā Latvijas sportisti ar 2-0 (21:19, 22:20) pieveica ar piekto numuru izlikto poļu pāri Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru. Ja pirmajā setā teju visu laiku vadībā bija Latvijas duets, otrajā setā jau ievadā viņi nokļuva iedzinējos ar 4:12. Losjaks un Kantors vēl panāca 20:16, tomēr nespēja izmantot nevienu no četrām setbumbām, ciešot zaudējumu.

Savukārt otrajā duelī ne mazāk dramatiskā cīņā Sorokins un Solovejs ar 2-0 (21:14, 21:19) pieveica sacensību 12.numuru Tobiasu Vinteru un Lorencu Petučnigu no Austrijas. Pēc droši uzvarēta pirmā seta, otrā seta otrajā tehniskajā pārtraukumā Latvijas sportisti devās, kad atradās iedzinējos ar 7:14. Tomēr lielisks sniegums Sorokinam un Solovejam drīz vien jau deva vadību ar 19:18, bet sets tika noslēgts ar 21:19.

Pie divām uzvarām tika arī ar 23.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns, kuri sākotnēji ar 2-0 (21:19, 21:19) pieveica pamatturnīra septīto numuru grieķus Kocilianu Georgi un Zupani Niku, bet pēc tam ar 2-0 (21:18, 21:15) apspēlēja vāciešu dvīņubrāļus Benetu Poņevacu un Dāvidu Poņevacu, kuriem ticis desmitais numurs.

Tikmēr pēdējo divu sezonu pasaules spēcīgākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš izslēgšanas turnīru sasniedza vēl pirms otrā mača aizvadīšanas.

Sacensību otrais numurs pirmajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:16) apspēlēja ar 18.numuru izliktos šveiciešus Jonasu Kislingu un Matsu Kovaču, bet B apakšgrupas turnīra noslēgumā vēlāk piektdien Samoilovs un Šmēdiņš pārliecinoši ar 2-0 (21:15, 21:15) pieveica baltkrievu duetu Aleksandru Kavaļenku un Aleksandru Djadko, kuri izlikti ar 15.numuru. Latvijas sportisti jau pirms otrās cīņas bija garantējuši vietu izslēgšanas turnīrā, jo otrajā grupas mačā Kavaļenka un Djadko ar 2-1 (19:21, 23:21, 17:15) uzveica Kislingu un Kovaču, kuriem sacensības noslēgušās ar divām neveiksmēm.

Līdz ar to visi trīs Latvijas pāri tika pie divām uzvarām divos mačos, nodrošinot savās apakšgrupās pirmās vietas un potenciāli vājākus pretiniekus izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Izslēgšanas turnīrs sāksies sestdien, bet izšķirošie mači notiks svētdien. Tajās piedalīsies visu apakšgrupu divi spēcīgākie pāri.

0 Komentāru