Vilde: Mums nav, par ko raudāt

Pievienot komentāru
Vilde: Mums nav, par ko raudāt
Foto: LETA ()

Latvijas vīriešu volejbola izlase var būt lepna par savu sniegumu 2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, uzskata valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde.

Jau ziņots, ka Latvijas volejbola izlase svētdien Tallinā izšķirošajā spēlē par vietu 2017. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā ar rezultātu 0-3 (20:25, 19:25, 16:25) piekāpās Igaunijai, kura pirms nedēļas Jelgavā uzvarēja sīvā piecu setu cīņā.

Pēc zaudētās cīņas Vilde valstsvienības spēlētājiem esot teicis, ka ir jātur galva augšā, jo viņiem nav, par ko kaunēties.

“Jā, neizdevās pēdējā spēlē un ir sāpīgs zaudējums. Viņi pārdzīvo, bet mums, nav par ko raudāt. Vēlējos pateikties puišiem par šo sezonu, kurā bijām kopā,” pēc mača žurnālistiem teica Vilde.

Kā uzsvēra treneris, daži no izlases spēlētājiem ir tikpat kā amatieri un ņēma atvaļinājumu, lai tikai pārstāvētu valstsvienību.

Foto

“Viņi bija priecīgi un darīja visu ar pilnu atdevi. Pateicām visiem paldies un novēlējām labas sezonas klubos. Lai viņi neaizmirst, ka ir jāaug, un nākamreiz atgriežas labāki. Lielais darbs, progress un izaugsme notiek klubos. Izlasē mēs varam ko pieslīpēt viņu izaugsmē, ko pateikt priekšā, piestrādāt pie niansēm. Izlases sagatavošanās posms ir pārāk īss,” secināja Vilde.

Valstsvienības treneris arī jokoja, ka pēc šīm spēlēm dabūjis vēl dažus sirmus matus.

“Ir nepatīkami zaudēt, bet tajā pašā laikā jāapzinās reālais potenciāls un situācija. Guvu nelielu pieredzi, ir jāapsēžas, un tas viss jāizfiltrē. Tagad emocijas ir mazliet skumjas. Pēc tam jau ar vēsu prātu jāpadomā, ko varēja izdarīt labāk un kādas kļūdas tika pieļautas sagatavošanās procesā, pirms spēles vai treniņos. Ir vienmēr, ko mācīties, vai tu uzvari vai zaudē. Vienmēr var ko koriģēt un analizēt,” skaidroja treneris.

Vilde cerēja, ka izlases spēlētāji būs azartiskāki, brīvāki un vairāk ticēs saviem spēkiem, tajā pat laikā viņš neatbalsta psihologa piesaistīšanu komandai.

“Neticu kādam svešam cilvēkam no malas, kurš pēkšņi ienācis komandā. Tādam psihologam ar komandu jābūt kopā visu laiku. Tas ir trenera un pārējā personāla uzdevums. Pašam trenerim ir par 50% jābūt psihologam. Ja no malas tiek piesaistīts kāds speciālists, tad viņam ar komandu jābūt nepārtraukti. Uzskatu, ka tas nenesīs rezultātu,” stāstīja Vilde.