Komentāri
Vieglatlētikas sacensības Rīgas kausi apmeklēs arī slavenais Sergejs Bubka
Foto: SIPA/Scanpix

Starptautiskās vieglatlētikas sacensības Rīgas kausi klātienē apmeklēs arī leģendārais Ukrainas kārtslēcējs Sergejs Bubka, preses konferencē atklāja sacensību rīkotāji.

Tradicionālās sacensības norisināsies ceturtdien ”Daugavas” stadionā, bet tajās grasās piedalīties sportisti no 24 valstīm. Tostarp savu dalību apstiprinājis arī pazīstamais brazīliešu tāllēcējs Mauru da Silva, kurš ir divkārtējs pasaules čempions telpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bubka ir apstiprinājis ierašanos uz Rīgas kausu sacensībām. Šobrīd viņš ir viens no Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) prezidenta amata kandidātiem, tāpēc, iespējams, pie sevis ieraudzīsim nākamo šīs organizācijas vadītāju,” pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis. “Latvijas vieglatlētiem šosezon galvenie starti būs pasaules čempionātā Pekinā, kur pagaidām normatīvu izpildījuši desmit sportisti.”

Tiesa, Zālītis uzsvēra, ka viņš gribētu, lai Latviju pasaules meistarsacīkstēs pārstāv ap 15 vieglatlētiem. “Tāpat sportisti piedalīsies pasaules U-18 čempionātā, kas notiks Kolumbijā. Tur normatīvu izpildījuši astoņi atlēti. Savukārt divi sasnieguši normatīvu Eiropas U-23 čempionātam, kas notiks Tallinā, bet četriem vieglatlētiem pa spēkam bijis Zviedrijā gaidāmā Eiropas U-20 čempionāta normatīvs.”

Zālītis norādīja, ka Rīgas kausu sacensībās nepiedalīsies Laura Ikauniece-Admidiņa, kurai šīs nedēļas izskaņā Austrijā gaidāmi starti Eiropas kausā septiņcīņā. Tāpat nedēļas nogalē dalība Dimanta līgas sacensībās ASV gaidāma šķēpmetējiem Zigismundam Sirmajam un Madarai Palameikai.

Rīgas kausos tikmēr startēs šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala, kura šīs sacensības nosauca par kvalitatīvām, jo pretinieki tajās liek pakutināt nervus. “Gribētos ticēt, ka šīm sacensībām esmu labi sagatavojusies.”

Rīgas kausu sacensībās sportisti startēs 15 disciplīnās, bet par kausiem cīnīsies sešās – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā un tāllēkšanā dāmām, kā arī lodes grūšanā un tāllēkšanā kungiem, kurās tiks dalītas arī naudas prēmijas.

“Kopumā piedalīsies 133 vieglatlēti. Sacensības būs aizraujošas, turklāt tajās nebūs viegli noteikt uzvarētāju, jo konkurence būs sīva,” pauda sacensību direktors Mārtiņš Začests. “Sacensībās redzēsim tādus sportistus kā Ronaldu Arāju, Aigu Grabusti, Jāni Leiti, Guntu Latiševu-Čudari un Dmitriju Jurkeviču. Sportistiem šajās sacensībās ne par ko nav jāuztraucas, jo viss ir apmaksāts. Tāpat atlēti cīnīsies par naudas balvu, pirmajai vietai tiks 900 eiro, otrajai – 600 un tā uz leju.”

Začests piebilda, ka augsta ranga sportistu aicināšanā uz Rīgas kausu sacensībām viņi vispirms izvērtē, cik augsta ranga atlēts viņš ir un kādas prasības izvirza.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks norādīja, ka pilsētas ieguldījums šajās sacensībās ir 56 000 eiro. “Šis ir viens no svarīgākajiem sporta pasākumiem, ko rīko Rīgas dome. Ja jau bijām Eiropas kultūras galvaspilsēta, to pašu mēs varētu paveikt arī sporta nozarē. Tiesa, pirms tam tikai jāsaved kārtībā Daugavas stadions.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl