Vieglatlēte Sprudzāne ar jaunu personisko rekordu 100 metru barjersprintā iekļūst U-18 EČ pusfinālā

Latvijas sportiste Paula Sprudzāne piektdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi ar jaunu personisko rekordu 100 metru barjerskrējienā iekļuva U-18 Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā jauniešiem.

Sprudzāne distanci veica 13,70 sekundēs, savu iepriekšējo personisko rekordu uzlabojot par piecām sekundes simtdaļām.

Savā priekšskrējienā Sprudzāne ieņēma ceturto vietu, bet pusfinālam automātiski kvalificējās trīs ātrākās. Tomēr Latvijas sportiste nākamajā kārtā iekļuva kā viena no četru nākamo labāko rezultātu īpašniecēm.

Priekšsacīkstēs Sprudzāne, kura pērn izcīnīja sudraba medaļu Eiropas Jaunatnes olimpiādē, uzrādīja desmito labāko rezultātu 27 dalībnieču konkurencē.

Pusfināla skrējiens notiks vēlāk piektdien. Tikmēr vēl divām Latvijas sportistēm sacensības noslēdzās neveiksmīgi. Kristīne Strazdīte lodes grūšanas kvalifikācijā ar rezultātu 14,20 metri palika 19.vietā 21 dalībnieces konkurencē. Lai tiktu finālā, vajadzēja sasniegt rezultātu 15,30 metri.

Savukārt augstlēcēja Luīze Katrīna Zeļģe, kura pārvarēja 1,75 metru augstumu, kvalifikācijā ieņēma 19.vietu 28 dalībnieču konkurencē. Lai tiktu finālā, būtu pieticis arī ar šādu augstumu, tomēr tad to vajadzēja pārlēkt ar pirmo mēģinājumu, bet Zeļģei tas izdevās vien ar trešo.

LETA jau ziņoja, ka piektdien kvalifikāciju nepārvarēja arī kārtslēcējs Rūdolfs Vucāns un 400 metru barjerskrējēja Anžela Očeretova.