VIDEO: Zem Voodoo burām cīņā ar vēju un viļņiem

Pievienot komentāru
VIDEO: Zem Voodoo burām cīņā ar vēju un viļņiem
Foto: F64

Viens no krāšņākajiem Rīgas svētku pasākumiem sestdien un svētdien notiek Daugavas ūdeņos, kur par Rīgas kausu sacenšas burātāji. Sacensībās piedalās gan Latvijas labākie zēģelētāji, gan konkurenci viņiem sastāda ārvalstu kolēģi. Par to, kā burātāji savalda jahtas cīņā ar vēju, viļņiem un ātrumu, stāsta pērnā gada sacensību uzvarētāji – jahtas Voodoo komanda.

Vēl dažas dienas pirms sacensībām, sporta jahta bija remontā. Tā ir ierasta parādība. Komandas vīri tagad nu steidz laivu visādi čubināt, lai tai pielabinātos sacensībās slīdēt īpaši ātri. Lielākā bēda uz ūdens ir tas, ka kaut kas nav nokontrolēts un saplīst, pārplīst. Un tas nozīmē, kas sacensības nevar turpināt un ir jāizstājas.

Tieši ar šo jahtu vīri burā tikai otro gadu – un tas nozīmē, ka ar laivu vēl jāmācās sadzīvot, jāpierod vienam pie otra. Vīriem aiz muguras jau pāri par trīsdesmit burāšanas sezonām. Nopietns stāžs, jo visi sākuši ar burāšanas sportu nodarboties no bērna kājas.

Ričards Veits, burātājs:

”Ir bijis tā, ka tu visu ziemu strādā, darbojies un pavasarī tu pilnīgi trīci, kā gribās uz ūdens iziet ārā, jo domas ir sakrājušās galvā un jūra ir tā, kas nomierina. Tad, kad tu burā, tu nedomā ne par ko citu, ne par kādām ikdienišķām problēmām, strīdiem ģimenē, tu domā tikai, kā pavadīt laiku kolosāli uz ūdens.”

Šoreiz jahtas kapteinis Rihards Vaivods noraugās no malas divu savu komandas puišu cīņā ar vēju un viļņiem. Parasti sacensībās piedalās piecu cilvēku komanda. Rihards ir arī tas, kas jaunos burātājus trenē un viņš nosaka, ka viņiem maiņa būs.

Rihards Vaivods, Voodoo kapteinis:

”Latvijas čempionātā piedalījās 70 dalībnieki, kas ir rekords, prieks. Būs kas mūs kādreiz aizstāj. Spējīgi, talantīgi burātāji.”