VIDEO: Reizniece-Ozola pēc uzvaras pār pasaules čempioni – šahs mani notur pie zemes

0 Komentāru
VIDEO: Reizniece-Ozola pēc uzvaras pār pasaules čempioni – šahs mani notur pie zemes
Foto: DAVID LLADA

Šahistei un Latvijas finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai pēc uzvaras pār Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) dāmu reitinga līderi un pašreizējo pasaules čempioni ķīnieti Jifaņu Hou tika sarīkota īpaša preses konference.

Preses konferencē Dana Reizniece-Ozola atzina, ka pēc uzvaras pār Jifaņu Hou visi viņu apsveikuši, un arī Latvijā pamanījuši, ka Baku notiek 42.šaha Olimpiāde. “Finanšu ministres darbā es iztērēju ļoti daudz enerģijas, šahs man ļauj to atgūt. Šahs mani notur pie zemes. Politiķiem ir nepieciešama vēl kāda cita nodarbošanās, kāds hobijs. Būt atkarīgam tikai no politikas var būt ļoti bīstami”, atzina Reizniece-Ozola.

Video

Mačā ar Ķīnas komandu Reizniece-Ozola Latvijas komandai atnesa uzvaru, Ilze Bērziņa cīnījās neizšķirti, bet Laura Rogule un Elīna Otikova cieta zaudējumus. Ar 2658 punktiem Hou ir FIDE dāmu reitinga līdere, kamēr Reizniece-Ozola ar 2243 punktiem atrodama 318.pozīcijā.

Patlaban 22 gadus vecā Hou pirms desmit gadiem kļuva par jaunāko šahisti, kura piedalījusies pasaules čempionātos. Hou 16 gadu vecumā kļuva par jaunāko pasaules čempioni vēsturē, triumfējot 2010.gada planētas meistarsacīkstēs. Tāpat viņa par pasaules čempioni tika kronēta 2011. un 2013.gadā, kā arī šogad.

0 Komentāru