Komentāri

Šo piektdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku sāksies Pirmās Eiropas sporta spēles. Organizatori izvirzījuši ambiciozus mērķus – panākt, lai prestiža ziņā šīs sacensības neatpaliktu no olimpisko spēļu līmeņa.

Sporta eksperti Latvijā ir noskaņoti piesardzīgi. Vairākos vasaras sporta veidos sacīkstes nenotiks vispār un uz Baku nebrauks arī daudzi Vecā kontinenta spēcīgākie sportisti.

Tikmēr pirmie Latvijas sportisti uz sacensību norises vietu dosies jau rīt.

Pirmajās Eiropas spēlēs par 253 medaļu komplektiem sacentīsies vairāk nekā 50 valstu sportisti. 11 sporta veidos cīņa būs arī par kvalificēšanos Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. No Latvijas uz pirmajām Eiropas spēlēm dosies vairāk nekā 60 atlētu. Lielas izredzes uz godalgotām vietām ir mūsu cīkstoņiem ar titulēto Anastasiju Grigorjevu priekšgalā.

Rīkotājvalsts Azerbaidžāna ir pacentusies, lai 1. Eiropas spēlēs sportisti justos kā olimpiādē. Ir uzbūvētas jaunas arēnas, valstu atlēti dzīvos ciematos. Taču sportiskā ziņā šīm spēlēm ir daudzi mīnusi. Sacīkstes vieglatlētikā un tenisā Baku nenotiks. Futbola vietā sportisti sacentīsies pludmales futbolā, bet basketbols nomainīts ar strītbolu.

Sporta žurnālisti secinājuši, ka arī ažiotāža nav tik liela kāda parasti tā ir pirms olimpiādes, Āzijas vai Latīņamerikas spēlēm. Arī līdzjutēju interese noteikti būšot mazāka.

Jau tagad ir zināms, ka pēc četriem gadiem 2. Eiropas spēles notiks Nīderlandē. Taču tālākais šo sacensību liktenis vēl nav skaidrs.

Lasi vēl