VIDEO: latviete pārsteidzoši uzvar Eiropas U14 čempionātā ūdensslēpošanā

Pievienot komentāru
VIDEO: latviete pārsteidzoši uzvar Eiropas U14 čempionātā ūdensslēpošanā
Foto no Adrijas personīgā arhīva

Ik vasaru kuļot Lielupes ūdeņus, pie liela panākuma tikusi trīspadsmitgadīgā Adrija Ruņģe. No sacensībām Romā pārvests Eiropas čempionāta zelts ūdensslēpošanā.

Divarpus tūkstoši kilometri vienā virzienā, un tikpat atpakaļ. Mērojuši ceļu ar auto, Priedaines ūdenssporta bāzē no Itālijas atgriezušies Gints Runģis un viņa meita Adrija. Nogurums pēc ceļa ir liels, taču stiprāks ir gandarījums par mājup pārvesto zelta medaļu. Ar šo sporta veidu ir saistīta visa Adrijas ģimene vairākās paaudzēs, arī mamma Jana un tētis Gints.

Ar ūdensslēpošanu Adrija nodarbojas kopš 6 gadu vecuma. Šobrīd viņai ir trīspadsmit. Par tumšo zirdziņu tētis un treneris vienā personā, Adriju sauc jo ierobežoto līdzekļu dēļ, Eiropas čempionāts bija pirmās lielās sacensības šogad. Šis ir tehnisks sporta veids, vajadzīgs speciāls apģērbs, zābaki, slēpes, taču panākumu atslēga šajā vecumā ir spēja just ūdens pretestību.

Treniņos katru vasaru tiek kulti Lielupes ūdeņi. Tie paši, kuros savulaik to darījis tētis, viņa brālis ar meitu, bet bāzes celtniecībai roku pielicis vecaistēvs. Ūdensslēpotāja trešajā paaudzē. Adrijas panākums Latvijai ir divtik nozīmīgs, jo vasaras pie mums ir daudz īsākas nekā Eiropas dienvidos. Par šo vasaru nemaz nerunājot. Zelta medaļa U14 grupā tagad likusi uz lietām skatīties globālāk. Kā pagarināt sezonu, un kurš par to maksās.

Kad Gints saprata, ka tur kaut kas varētu būt, virzīja Adriju pretī panākumiem saviem spēkiem. Nevienam neko nelūdzot. Tagad, kad ir reāli panākumi, tad arī kādam kaut ko paprasīsim. Tagad Adrija gatavosies nākamajam Eiropas čempionātam! Bet vēl līdz tam šā gada plānos ir starts Latvijas čempionātā. Ja kāds Adriju vēlas redzēt klātienē augusta beigās, jādodas uz Rušona ezeru Latgalē.