VIDEO: latviešu ģimeniskais spēks ceļā uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

0 Komentāru
VIDEO: latviešu ģimeniskais spēks ceļā uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm
Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Latvijas sportā ir spēcīgas ģimeniskās tradīcijas – par to ir pārliecināti sporta vēsturnieki. Piemēram, šogad mūsu valsti olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Brazīlijā varētu pārstāvēt 7 ģimenes, vecāki kopā ar savām atvasēm, laulātie, brāļi un māsas.

Maskavas olimpisko spēļu čempiona Daiņa Kūlas treneris Māris Grīva lolo sapni kļūt par viskuplāk pārstāvēto ģimeni olimpisko spēļu vēsturē un uz olimpiādi aizbraukt kopā ar visām četrām paša trenētajām atvasēm. Ar ģimeni Ventspilī tikās LNT žurnāliste Zane Brikmane.

Apņēmīgs un pozitīvi noskaņots bija ģimenes galva un treneris Māris Grīva: “Es atmodīšos no šī sapņa 12. jūlijā, kad ir pēdējā diena, kad ir iespējams izpildīt normatīvu, šobrīd ir tā, ka mēs esam tikai procesā.”

“Tas, ka mums ir kopīgs mērķis, tas ļoti satuvina kaut kādā ziņā vairāk. Kaut viens ja no mums aizbrauktu, mēs jau būtu laimīgi, sēdētu pie TV ar sakrustotiem īkšķiem, lai viņam iet labi,” uzsvēra šķēpmetēja Gundega Grīva.

VIDEO: latviešu ģimeniskais spēks ceļā uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

Rio spēlēm kvalificējies arī soļotājs Arnis Rumbenieks, viņu vairāk nekā 10 gadus trenē paša tētis Aivars Rumbenieks, kura vadībā 2000. gadā Sidnejā Aigars Fadejevs izcīnīja olimpisko sudrabu. Viņš saka, ka ģimenes saites piešķir lielāku emocionalitāti: “Kad citi mani sportisti kādreiz distancē atrodas, tad man nav tādu uztraukumus, bet par Arni es kaut kā uztraucos, it sevišķi tajā 50 kilometru distancē ir uztraukumi veselas četras stundas.”

0 Komentāru