VIDEO: kenijietis Jego ar trešo visu laiku tālāko metienu kļūst par pasaules čempionu šķēpmešanā

Komentāri

Kenijas šķēpmetējs Jūliuss Jego Pekinā notiekošajā pasaules vieglatlētikas čempionātā trešdien ieguva zelta godalgu ar trešo visu laiku tālāko raidījumu. Jego izcilo rezultātu sasniedza trešajā mēģinājumā, kad bija 92,72 metrus tāls.

Šis bija tālākais raidījums pasaulē kopš 2001. gada, kad slavenais čehs Jans Železnijs meta 92,80 metrus. Tāpat Železnijam pieder 1996. gadā sasniegtais pasaules rekords ar jaunās konstrukcijas šķēpu – 98,48 metri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VIDEO: Kenijieša neticami tālais metiens

Līdz ar to Jego Kenijai sagādāja vēsturē pirmo zelta godalgu pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs, kas gūtas ārpus skrejceļa. Kopumā šajās sacensībās tika sasniegti ļoti augstvērtīgi rezultāti, un pat sestās vietas ieguvējs meta virs 86 metriem.

Sudrabu ar 88,99 metriem ieguva Ēģiptes sportists Ihabs Abdelrahmans El-Sajeds, dodot savai valstij vēsturē pirmo godalgu pasaules vieglatlētikas čempionātā.

Savukārt trešais ar 87,64 metriem bija pieredzējušais soms Tero Pitkemeki. Viņš 2007. gadā kļuva par pasaules čempionu, bet 2013. gadā Maskavā ieguva arī bronzas godalgu, turklāt tāpat soms pasaules meistarsacīkstēs savā karjerā spējis tikt arī pie ceturtās un piektās vietas.

Lasi vēl