VIDEO: kā dopinga skandāli ietekmējuši olimpisko spēļu tēlu?

Pievienot komentāru
VIDEO: kā dopinga skandāli ietekmējuši olimpisko spēļu tēlu?
Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Riodežaneiro olimpiskās spēles būs četrgades lielākais sporta notikums. Mēnesi pirms spēļu atklāšanas gan netrūkst arī dažādu skandālu un problēmu, kam ar sportu vai godīgu sāncensību ir maz sakara. LNT žurnālists Edgars Barbaks rubrikā Ceļā uz zeltu pētīja, kā Rio olimpiskās spēles ietekmējuši dopinga skandāli. Lielākais no tiem saistās ar Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju.

Problēmu pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm netrūkst, galvenokārt tās saistās ar riskiem pašā Brazīlijā, Zikas vīruss un dažādas citas ”ikdienas” saslimšanas komplektā ar milzu rindām slimnīcās. Noziedzība apvienojumā ar naudas trūkumu – atbildīgās amatpersonas paziņojušas, ka degviela policijas automašīnām pietiek līdz pagājušās nedēļas beigām. Visas valsts ekonomiskā un politiskā krīze, kas var novest pie masu nemieriem un visbeidzot joprojām nav pabeigta metro līnija, kas plānota kā galvenā satiksmes artērija olimpisko spēļu skatītājiem.

VIDEO: kā dopinga skandāli ietekmējuši olimpisko spēļu tēlu?

 

Tuvojoties Rio olimpiskajām spēlēm arvien vairāk uzvirmo runas par dopinga skandāliem. Mēnesi līdz spēļu sākumam Rio dopinga laboratorijai atņemta akreditācija. Kas nozīmē, ka analīzes būs jāsūta uz citām laboratorijām un visas antidopinga procedūras kļūs nedaudz sarežģītākas. Jūnija vidū tomēr netika atcelta arī Krievijas vieglatlētu diskvalifikācija, turklāt tagad aizkulisēs jau runā par visas Krievijas delegācijas atstāšanu ārpus olimpiskā ciemata.