Autors: LETA/AFP

Savu ceturto uzvaru Sešu nāciju turnīrā izcīnīja Īrijas regbisti, kuri ”Aviva” stadionā Dublinā ar rezultātu 28:8 sagrāva Skotijas izlasi, kurai tas bija otrais zaudējums četrās aizvadītajās cīņās.

Pirmie rezultātu atklāja Skotijas regbisti, kad soda sitienu realizēja Greigs Leidlovs, tomēr vadībā viesiem izdevās noturēties vien deviņas minūtes. Savas ātruma īpašības nodemonstrēja Jakobs Stokdeils, kurš atņēma pretiniekiem bumbu un veica piezemējumu Īrijas komandas pusē. 40. minūtē vēlreiz ar piezemējumu izcēlās Stokdeils, savukārt  Džonatans Sekstons ar precīzu realizācijas sitienu pielika punktu pirmajam puslaikam – 14:3.

Otrā puslaika sākumā Īrijas izlase lieliski izmantoja izspēli pie viesu punktu zonas. Pēc viltīgas piespēles bumba nonāca Konora Mareja rokās, kurš nevilcinoties nogādāja to punktu zonā, bet Sekstons kārtējo reizi  precīzi veica realizācijas sitienu, palielinot rezultātu līdz 21:8. Turpinājumā skotiem izdevās piecus punktus atgūt, piezemējumu veicot Blēram Kinghornam, taču laukuma saimnieki tikt tuvāk skotiem vairs neļāva. Spēles gala rezultātu uzstādīja Sīns Meitlands un Sekstons, attiecīgi veicot piezēmejumu un izpildot realizācijas sitienu – 28:8.

Līdz ar to Īrijas izlase spēra platu soli pretī uzvarai Sešu nāciju turnīrā. Tās konkurentei Anglijai, lai saglabātu izredzes uz čempionu titulu, atlikušajos divos mačos nepieciešams gūt bonusa punktus.