1 komentārs

Latviešu “base wingsuit” pilots Ingus Augstkalns publicējis elpu aizraujošu video, kura filmēšanai tika veikti 27 lēcieni no 5 virsotnēm Dolomītu Alpos Itālijā un Šveicē. Video varēja tapt pateicoties E-paraksta atbalstam.

Lidojumi tika filmēti Šveicē- Lauterbrunenas, Valenštatas un Inertkirhenas kalnos, kā arī Itālijā – Montebrento un Saspordo kalnos. Kāpšanas ainas filmētas Šveicē, Inertkirhenas ielejā. Vieta ir zīmīga ar to, ka tur tika uzņemtas kalnu slēpošanas – base brīvā kritiena ainas vienai no Džeimsa Bonda filmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Visi saistītie raksti

Foto

Jāpiemin, ka, lai izdarītu vienu base lēcienu no klints, nereti tika aizvadītas pat vairākas dienas, gaidot kāpienam un lidojumam piemērotus laikapstākļus. Savukārt ilgākajos kāpienos līdz lidojuma starta punktiem tika pavadītas 4 stundas.

Video

Šo sezonu Ingus aizvadīja intensīvos treniņos, kopumā 2015.gada sezonā izdarot 140 lēcienus – 55 lēcienus no lidmašīnas un 85 base lēcienus no ēkām, klintīm, tiltiem un antenām.

Pārsvarā lēcieni tiek izdarīti agri no rīta, kad kalnos sastopami mazāki vēji. Tādēļ parasti diena sākas ap 5.00 no rīta, un saullēkts tiek sagaidīts kāpjot.

Ingus Augstkalns ir viens no diviem Latvijas Base Wingsuit pilotiem. Viņš ir viens no Turīnas lidojošajiem latviešiem, kas ar Aerodium komandu piedalījās Olimpisko spēļu ceremonijā 2006. gadā. Bez lidošanas vēja tuneļos no 2005. gada Ingus aktīvi nodarbojas ar izpletņlēkšanu, bet no 2011. gada nodarbojas ar base sportu jeb lēkšanu no fiksētiem objektiem (ēkām, antenām, tiltiem un klintīm).

Wingsuit lēcieni tiek veikti ar izpletni un speciālu tērpu, kas ļauj planēt ar horizontālo ātrumu pat virs 200 km/h un samazināt vertikālo ātrumu līdz 50 km/h. Lidojuma noslēguma fāzē ap 100 m virs zemes tiek atvērts izpletnis un tiek veikta nosēšanās.

Wingsuit Base proximity flying disciplīna, pilotam lidojot tuvu klintīm, ir viens no aktuālākajiem jaunajiem sporta veidiem, kas ļauj izjust lidojumu dabiskākajā un dinamiskākajā veidā. Šis sporta veids prasa augstu sagatavotību un intensīvus treniņus vairāku gadu garumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl