Komentāri
VIDEO: Drona avārija olimpiskajam vicečempionam kalnu slēpošanā gandrīz beidzas ar traģēdiju
Foto: AP/SCANPIX

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) pēc otrdienas incidenta ar austriešu kalnu slēpotāju Marselu Hiršeru aizliegusi televīzijas filmētājiem izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus.

Otrdien Itālijā notikušajās Pasaules kausa posma slaloma sacensībās Hiršera otrā brauciena laikā norisinājās nepatīkams incidents, jo vien dažus centimetrus aiz titulētā austrieša muguras nokrita drons. Šāds incidents varēja beigties ar krietni smagākām sekām, tāpēc FIS ir nolēmusi aizliegt izmantot sacensībās šos bezpilota lidaparātus.

Video

Pats Hiršers jau atjokojis, ka palikt bez traumām pēc šāda atgadījuma viņam ir kā Ziemassvētku dāvana. Austrietis arī norādīja, ka kaut kas tāds nedrīkst vairs atkārtoties, jo tas esot ļoti bīstami.

“Tā ir milzu veiksme, ka Hiršers netika savainots. Šobrīd esmu ļoti dusmīgs. Kamēr esmu atbildīgais, droni būs aizliegti,” norādījis FIS vīriešu sacensību daļas direktors Markuss Valdners.

Hiršers otrdien notikušajās sacensībās izcīnīja otro vietu, bet par uzvarētāju kļuva Norvēģijas kalnu slēpotājs Henriks Kristofešens.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 623 punktiem pārņēmis Hiršers, kurš tagad par 23 punktiem apsteidz Norvēģijas sportistu Akselu Lunnu Svindālu, kurš slaloma sacensībās nepiedalās.

Otrdien sacensībās piedalījās arī Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš pēc veiksmīga pirmā brauciena sākuma tomēr izstājās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl