VIDEO: cik daudz naudas izmaksā olimpisko spēļu organizēšana?

Pievienot komentāru
VIDEO: cik daudz naudas izmaksā olimpisko spēļu organizēšana?
Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Olimpiskās spēles ir pasaules grandiozākais sporta pasākums. Televizoru ekrānos mēs redzam skaistus stadionus, priecīgus cilvēkus un zelta medaļas, taču visam ir sava cena. LNT žurnālists Edgars Barbaks apkopojis olimpisko spēļu bilances un, cik izmaksā olimpiskās spēles.

Šīs vasaras gaidāmo Riodežaneiro spēļu organizēšanas izmaksas varētu sasniegt par 11 miljardus eiro. Šajā summā iekļaujas visu sportu būvju celtniecība, infrastruktūra izveide, utt. Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies arī 16 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi.

Tiesības startēt Olimpiādē ir nodrošinājuši cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, džudisti Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Aļona Ostapenko, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha. BMX riteņbraukšanā Olimpiādē Latviju pārstāvēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa komandas biedrs Edžus Treimanis, bet burāšanā ielūgumu dalībai Olimpiādē saņēmusi Ketija Birzule.

VIDEO: cik daudz naudas izmaksā olimpisko spēļu organizēšana?