Vēl viena atņemta medaļa! Kubiešu diska metēja Bariosa šķiras no Pekinas sudraba

1 komentārs
Vēl viena atņemta medaļa! Kubiešu diska metēja Bariosa šķiras no Pekinas sudraba
Foto: AP/SCANPIX

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par aizliegto vielu lietošanu diskvalificējusi 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļnieci diska mešanā Jarelisu Bariosu no Kubas, kurai nāksies šķirties no savas godalgas.

Atkārtoti veiktajās 2008.gada olimpisko spēļu dopinga analīzēs Bariosas organismā konstatēta aizliegtā viela acetazolamīds, kas ir iekļauta diurētiķu grupā un tiek lietota, lai maskētu citu aizliegto vielu lietošanas pēdas. Bariosa pirms astoņiem gadiem Pekinā disku raidīja 63,64 metrus tālu, bet par olimpisko čempioni Pekinā kļuva amerikāniete Stefānija Brauna-Treftone, kura savu disku raidīja par metru un desmit centimetriem tālāk.

Pēc kubietes diskvalifikācijas Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļa tagad pienāksies Oļenai Antonovai no Ukrainas, bet pie bronzas godalgas tiks ķīniete Suna Aimiņa. Zīmīgi, ka Bariuša ir arī Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas īpašniece, taču pie tās viņa tika pēc tam, kad par dopinga lietošanu tika diskvalificēta pirms četriem gadiem sudrabu ieguvusī Krievijas sportiste Darja Piščaļņikova. Tāpat kubiete ir divkārtēja pasaules vicečempione un divkārtēja planētas čempionātu bronzas medaļniece.

SOK ceturtdien paziņoja, ka tiek anulēts arī Nigērijā dzimušā, taču Pekinā Kataru pārstāvējušā Samuela Frensisa pirms astoņiem gadiem olimpiskajās spēlēs sasniegtais rezultāts 100 metru sprintā, kur viņš tika līdz pusfinālam un ieguva 16.vietu. Trešdien SOK pozitīvu dopinga analīžu dēļ anulēja vēl vairāku Pekinas olimpisko spēļu medaļnieku rezultātus. Tā no godalgām nāksies šķirties Krievijas svarcēlājām Marinai Šainovai un Nadeždai Jevstjuhinai, kā arī armēņu svarcēlājam Tigranam Martirosjanam. No sudraba godalgām būs jāšķiras arī Krievijas vieglatlētēm, kuras ieguva otro vietu 4×400 metru stafetē, jo no šī kvarteta dopinga lietošanā pieķerta Tatjana Firova.

1 komentārs