Vējainā un lietainā laikā “Giro d’Italia” 12.posmā uzvar ekvadorietis Narvaess

AFP/SCANPIX

Ekvadoras riteņbraucējs Honatans Narvaess (“Ineos Grenadiers)” ceturtdien vējainos un lietainos laikapstākļos izcīnīja uzvaru daudzdienu sacensību “Giro d’Italia” 12.posmā, kamēr rozā līdera kreklā joprojām brauks portugālis Žuāu Almeida no “Deceuninck – Quick Step”.

Ceturtdien sacensības turpinājās ar 204 kilometriem 2004.gadā mirušās Itālijas riteņbraukšanas izcilības Marko Pantani dzimtās pilsētas Čezenatiko apkārtnē. Riteņbraucēji bija jāpievar pieci trešās un ceturtās kategorijas kāpumi.

Ceturtdien finišu vienatnē šķērsoja ekvadorietis Narvaess, kurš distancē pavadīja piecas stundas 31 minūti un 24 sekundes. Viņš par minūti un astoņām sekundēm apsteidza ukraini Marku Padunu (“Bahrain – McLaren”), kuram 24 kilometrus līdz finišam sprāga riepa. Ukrainas sportisti Itālijas tūres posmos nav uzvarējuši jau 16 gadus.

Trešo vietu izcīnīja austrālietis Saimons Klārks (“Educiation First”), līderim zaudējot sešas minūtes un 50 sekundes.

Rozā krekla īpašnieks portugālis Almeida finišu sasniedza lielā grupā, kas uzvarētājam zaudēja astoņas minūtes un 25 sekundes. Kopā ar Almeidu šajā grupā finišēja arī “Trek-Segafredo” līderis Vinčenco Nibali no Itālijas.

Almeida kopvērtējumā aizvien par 34 sekundēm apsteidz “Sunweb” pārstāvi Vilko Keldermanu no Nīderlandes, bet par 43 sekundēm – spāni Peljo Bilbao (“Bahrain – McLaren”).

Piektdien sportistiem priekšā 192 kilometrus gara distance ar diviem ceturtās kategorijas kāpumiem īsi pirms finiša.

Itālijas tūres pirmajiem četriem posmiem bija jānotiek Budapeštas apkārtnē, taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Ungārija atteicās no etapu uzņemšanas, kuri notika Sicīlijā. Tāpat pandēmijas dēļ tūre no maija pārcelta uz oktobri.

Šogad neviens no latviešiem “Giro d’Italia” nestartē, bet pērn sacensībās piedalījās Krists Neilands.