Varonīgais ugunsdzēsējs, kurš pērn izglāba no ceturtā stāva krītošu cilvēku, iekļauts Melbārža ekipāžā

1 komentārs
Varonīgais ugunsdzēsējs, kurš pērn izglāba no ceturtā stāva krītošu cilvēku, iekļauts Melbārža ekipāžā
REUTERS/SCANPIX

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža kā stūmējs iekļauts ugunsdzēsējs glābējs Tomass Jaunzems, kurš pērn izglāba no ceturtā stāva krītošu cilvēku, informē žurnālists Arnis Krauze.

Viņš kopā ar kolēģi Borisu Rutkovski pērn maija beigās noķēra no dzīvojamās mājas ceturtā stāva loga krītošu cilvēku. Abu varonīgā rīcība tika apbrīnota visā pasaulē.

Abi ugunsdzēsēji saņēma Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”, bet Jaunzems akcijā “Latvijas lepnums 2018” saņēma balvu nominācijā “Drosme un pašaizliedzība”.

Ugunsdzēsēji glābēji noķer no dzīvojamās mājas loga krītošu cilvēku

Aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma izsaukumu uz kādu daudzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji apzinājās, ka, ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks visticamāk, ka izlēks pa logu. Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā. Kamēr viens ugunsdzēsējs glābējs pie loga gaidīja kritienu, otrs nodrošināja to, lai pārtveršanas rezultātā glābēji var stingri noturēt krītošo cilvēku. Tikmēr arī ugunsdzēsēji glābēji ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt. Stāvu zemāk esošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un caur logu nogādāt drošībā.“Mūsu darbā ir ļoti svarīgs drosmes un pašaizliedzības aspekts, tāpēc uzslavas cienīga ir šo ugunsdzēsēju glābēju rīcība un spēja “domāt ārpus ierastajiem rāmjiem”, kā rezultātā tika izglābta cilvēka dzīvība!” norāda VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš. VUGD ugunsdzēsēju glābēju varonīgo rīcību uzslavē arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: “Glābēju darbs ir ļoti īpašs – tas prasa drosmi, profesionalitāti un spēju ātri un izlēmīgi rīkoties sarežģītās un bieži vien arī nestandarta situācijās. Lepojos ar šiem diviem VUGD glābējiem, kas izglāba cilvēka dzīvību.”Novērtējot ugunsdzēsēju glābēju drosmīgo un ātro rīcību, kā arī izrādīto iniciatīvu, glābjot cilvēka dzīvību, viņi tiks apbalvoti ar VUGD un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.VUGD ar lepnumu saka paldies kolēģiem par darbu!

Posted by Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests on Ceturtdiena, 2018. gada 31. May

“Pirms gada Tomass man stāstīja, ka viņam ir liels sapnis un stiprs mērķis – pierādīt sevi fiziski un iekļūt Latvijas bobsleja komandā. Šodien Tomass atrakstīja, ka lielā konkurencē iekļuvis kandidātu komandā un jau pirmajās Eiropas sacensībās stiprais ugunsdzēsējs stums paša Melbārža pilotēto četrinieku,” sociālajā vietnē “Facebook” raksta Krauze.

Eiropas kausa sezona sāksies jau nākamajā nedēļas nogalē.