Van der Bregena uzvar pasaules čempionātā riteņbraukšanā distancē ar atsevišķu startu; Rožlapa 29.vietā

Pievienot komentāru
Van der Bregena uzvar pasaules čempionātā riteņbraukšanā distancē ar atsevišķu startu; Rožlapa 29.vietā
REUTERS/SCANPIX

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā pirmajā disciplīnā ceturtdien Imolā uzvaru svinēja nīderlandiete Anna van der Bregena, kura bija ātrākā individuālajā braucienā, bet Latvijas pārstāve Dana Rožlapa ierindojās 29.vietā.

Van der Bregena 31,7 kilometrus garo trasi veica 40 minūtēs un 20,14 sekundēs.

Viņa 50 sportistu konkurencē par 15 sekundēm apsteidza šveicieti Marlēnu Rosēru un vēl par 16 sekundēm – savu tautieti Elenu van Deiku.

Talsos augusī Rožlapa, kura šogad pārliecinoši triumfēja Latvijas čempionātā, tiekot pie titula otro gadu pēc kārtas, no uzvarētājas atpalika trīs minūtes un 48 sekundes un ieņēma 29.vietu.

Lietuviete Akvile Gedraitīte ierindojās 45.vietā piecas minūtes un desmit sekundes aiz Latvijas sportistes.

Sākotnēji pasaules čempionātam šosejas riteņbraukšanā bija jānotiek Šveices kalnu pilsētiņā Ēglā, kur atrodas arī Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) mājvieta. Augustā Šveices valdība gan lēma pastiprināt ierobežojumus, lai apkarotu Covid – 19 straujo izplatību. Pieņemtie lēmumi pasaules čempionāta norisi Šveicē padarīja neiespējamu.

Operatīvi UCI strādāja pie čempionāta pārcelšanas uz citu valsti. Nozīmīgo sacensību norise tika pārcelta uz Itālijas pilsētu Imolu, kas atrodas netālu no Boloņas. Sacensības norisināsies šajā nedēļā no no ceturtdienas līdz svētdienai. Čempiona tituli šogad tiks noskaidroti tikai elites grupā, bet iepriekš pasaules čempionātā startēja arī junioru un U-23 grupu sportisti.

Latviju pasaules čempionātā pārstāv pieci sportisti. Elites vīru grupas braucienā, kas notiks svētdien, no pašmāju braucējiem startēs sekmīgi “Tour de France” aizvadījušie Toms Skujiņš un Krists Neilands. Viņiem pievienosies arī jaunais Latvijas čempions grupas braucienā Viesturs Lukševics.

Sieviešu konkurencē Latvijai ir divas pārstāves. Daudzkārtējā Latvijas čempione Lija Laizāne sestdien startēs pasaules čempionāta grupas brauciena sacensībās.

Sacensību distanču reljefs Imolā solās būt kāpumiem bagāts, kas būs parocīgāk tiem riteņbraucējiem, kas labi sevi var apliecināt daudzos dažāda garuma un stāvuma kāpumos. Sprinteriem un klasiku speciālistiem šī distance nav īsti piemērota.