Valsts plāno piešķirt brāļiem Dukuriem prēmijas starpību

1 komentārs
Valsts plāno piešķirt brāļiem Dukuriem prēmijas starpību
Ieva Lūka / LETA

Ja Latvijas skeletonists Martins Dukurs tiks oficiāli apstiprināts par olimpisko čempionu, bet Tomass Dukurs tiks pie bronzas, valsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem viņiem varētu izmaksāt prēmiju starpību, trešdien žurnālistiem teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Starptautiskā Olimpiskās komiteja (SOK) trešdien Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF)

“Līdzšinējā prakse ir tāda, ka nozares ministrija rosina izmaksāt starpību pēc tā gada noteiktajām prēmijām,” stāstīja Severs. “Federācijas aicinājumu nemaz negaidīsim, jo informācija visiem ir pieejama publiski. Acīmredzot tas būs jāmaksā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.”

Lai sportisti saņemtu valsts prēmiju, vispirms sporta veida federācijai jāiesniedz pieteikums, ko pēc tam izskata Nacionālā sporta padoma, bet pēc tam lēmumu apstiprina Ministru kabinets.

2014.gadā tika lemts Martinam Dukuram par otro vietu olimpiskajās spēlēs piešķirt 85 373 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet Tomasam Dukuram par ceturto vietu – 30 734 eiro. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka par olimpisko zeltu valsts sportistiem izmaksā līdz 142 288 eiro prēmiju. Līdz ar to Martinam Dukuram papildus pienāksies gandrīz 60 000 eiro.

Pašlaik Ministru kabineta noteikumi nenosaka precīzu summu, kāda sportistiem jāsaņem par olimpisko sudrabu vai bronzu, bet paredzēts, ka piešķiramās naudas balvas apmērs nedrīkst pārsniegt 60% no iepriekšējās vietas maksimāli iespējamā naudas balvas apmēra. Līdz ar to maksimālā summa, ko var piešķirt par olimpisko bronzas godalgu ir 51 224 eiro.

1 komentārs