Vai Briedis, iekļūstot Pasaules boksa supersērijas finālā, nopelnīja miljonu?

10 komentāri
Vai Briedis, iekļūstot Pasaules boksa supersērijas finālā, nopelnīja miljonu?
CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX

Pagājušajā sestdienā ļoti daudz pārrunātā boksa cīņā latviešu labākais bokseris Mairis Briedis pieveica poli Kšištofu Glovacki. Cīņa Briedim nesusi gana lielus ienākumus, tomēr vai tie pārsniedz “maģiskā” miljona robežu?

Vairāki poļu mediji, tostarp Sport.tvp.pl, Sport.se.pl un Sportowefakty.wp.pl, ziņoja, ka kopumā tika sadalīta vismaz 1 400 000 ASV dolāru liela naudas summa.

Mediji vēstīja, ka 400 000 dolāru sportistiem pienākas jau par iziešanu ringā vien, kamēr vēl papildus 600 000 dolāru saņem uzvarētājs (tātad Briedis).

Turklāt turnīra organizators Kalle Zauerlands Latvijas žurnālistiem vēstīja, ka summa varētu pat pārsniegt miljonu.

Veicot valūtas maiņu, uz Latvijā lietotajiem eiro, Brieža cīņas ienākumi pagaidām miljonu nepārsniedz un veido 887 000 eiro.

Skaties.lv sazinājās ar Maira Brieža menedžeri Raimondu Zepu, jautājot, vai Briedis, iekļūstot Pasaules boksa supersērijas finālā, ir nopelnījis miljonu ASV dolāru. Zeps paskaidroja, ka līgums ar supersēriju aizliedz Mairim un viņa komandas pārstāvjiem izpaust cīņu finansiālos nosacījumus.

Raimonds Zeps
Maira Brieža menedžeris

Pirmās sezonas laikā mediji lūdza man apstiprināt piecas dažādas summas, kuras it kā nopelnījis Mairis Briedis. Šī ir jau trešā summa, kuru es dzirdu pieminam šajā sezonā. Ieteiktu saprast, ka tieši tāpat kā pirmajā sezonā, visiem bokseriem ir ļoti dzelžaini līgumi ar supersēriju, kas aizliedz bokseriem un viņu pārstāvjiem izpaust jebkādus finansiālos nosacījumus.

Tomēr, atsaucoties uz mediju Bestsport.news.com, šī naudas balva nav nekas, ja salīdzina ar to, ko Briedis var nopelnīt, finālā pārspējot kubieti Junieru Dortikosu, jo tad ”uz spēles” būs likti 10 miljoni dolāru. 

Tāpat medijs ziņo, ka turnīra kopējais balvu fonds ir 50 miljoni dolāru.