Atcels daudzās diskvalifikācijas Mildronāta skandālā

Pievienot komentāru
Atcels daudzās diskvalifikācijas Mildronāta skandālā
Foto: LETA

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) noteikusi pieļaujamo meldonija normu sportista organismā veiktajās analīzēs, kas veiktas līdz 1. martam. Meldonijs, kas ir Latvijā ražotā medikamenta Mildronāts aktīvā viela, aizliegtajā sarakstā tika iekļauts 1. janvārī.

“Gadījumi, kad līdz 1. martam veiktajās analīzēs meldonija daudzums ir mazāks par vienu mikrogramu, ir pielīdzināmi gadījumiem, kad analīzes ņemtas līdz 1. janvārim. Ja antidopinga uzraugs saskata, ka sportists nav apzinājies vai nojautis, ka viela viņa organismā varētu atrasties arī pēc 1. janvāra, tad šajā gadījumā var arī nesaskatīt vainu vai nolaidību,” teikts WADA paziņojumā.

Kopš 1.janvāra veiktajās pārbaudēs vielas klātbūtne konstatēta virknei augstākā līmeņa sportistu, tostarp tenisa superzvaigznei Marijai Šarapovai, četrkārtējai pasaules čempionei peldēšanā Jūlijai Jefimovai, olimpiskajiem čempioniem Semjonam Jeļistratovam (šorttrekā) un Jekaterinai Bobrovai (daiļslidošanā), ātrslidotājam Pāvelam Kuližņikovam un citiem krievu sportistiem. Savukārt pasaulē meldonija lietošanā pieķerti jau vairāk par 100 atlētiem.

Krievijas Tenisa federācijas (FTR) prezidents Šamils Tarpiščevs pieļauj iespēju, ka Šarapova tiks amnestēta, taču šis lēmums ir Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) rokās. Tāpat uz amnestiju cer pārējie sportisti, kuru nākotni izlems viņu pārstāvošās federācijas.

Pazīstamākais meldoniju saturošais preparāts ir Latvijas uzņēmuma Grindeks ražotais Mildronāts, tomēr kopš patenta termiņa beigšanās to ražo arī vairāki citi uzņēmumi.

Lasi vēl