Komentāri
Vai angļiem izdosies otro reizi pēc kārtas uzvarēt pasaulē senākajā regbija turnīrā?
Foto: AFP/LETA

  Jau 4.februārī sāksies pasaulē senākais regbija turnīrs – Sešu nāciju kauss regbijā, ko ekskluzīvi piedāvās video satura platforma Viaplay un kanāls Viasat Sport Baltic!

Sešu nāciju kausā regbijā piedalīsies Anglija, Skotija, Velsa, Īrija, Francija un Itālija. Baudi regbija turnīru, kur spēkiem mērosies īsti vīri, Viaplay platformā un kanālā Viasat Sport Baltic!

Pirmās sacensības notika vēl 1883.gadā kā ”Home Nations” čempionāts, kurā piedalījās Anglija, Skotija, Velsa un Īrija. Pievienojoties Francijai, tas kļuva par Piecu nāciju kausu, un kopš 2000.gada, kad dalībnieku skaitu papildināja arī Itālija, sacensības pazīstam tādas, kādas tās ir šobrīd – Sešu nāciju kauss regbijā. Pērn izcīnītais tituls būs jāaizstāv Anglijas izlasei, kas pagājušā gadā uzvarēja visas piecas spēles.

Kristaps Staņa, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Šajā Sešu nāciju turnīrā izteiktu favorītu nav, tomēr ja man kādam ir jādod priekšroka, tie būtu īri. Viņiem ir labi saspēlēts sastāvs, kas darbojas kā pulksteņa mehānisms. Rudens starptautisko pārbaudes spēļu sērijā Īrija pieveica Jaunzēlandi pateicoties disciplīnai un spēles uzdevumu pildīšanai. Varbūt pietrūkst džokera elementa, toties ir viena liela priekšrocība – galvenie pretinieki angļi turnīra pēdējā kārtā jāuzņem mājās. Jau pieminētā Anglija Edija Džounsa vadībā šobrīd rāda visu savu potenciālu. Ja angļi iespēs izpildīt visus trenera dotos uzdevumus, viņiem nav pretinieku ne Eiropā, ne, iespējams, pat pasaulē. Vēl es gribētu izcelt skotus, kuriem ir pēdējo paaudžu laikā labākais un monolītākais sastāvs ar labu līdzsvaru starp melnā darba veicējiem un džokeriem. Pārdesmit sekundes un diskutabls tiesneša lēmums šķīra skotus no iekļūšanas Pasaules kausa pusfinālā. Un kopš tā brīža skoti ir tikai progresējuši. Un pēdējais – neaizmirsīsim arī Franciju! Ja frančiem iepriekšējā dienā ir bijis labs vīns un puiši ir labi izgulējušies, viņi var uzvarēt jebkuru pretinieku. To sauc par šampanieša regbiju un tā ir Francijas izlases burvība.”

Sešu nāciju kausa regbijā pirmā kārta kanālā Viasat Sport Baltic un platformā Viaplay:

Sestdien, 4.februārī

Viaplay 16:15 Skotija – Īrija

VSB 18:55 Skotija – Īrija

Viaplay 18:40 Anglija – Francija

Svētdien, 5.februārī

Viaplay  15:50 Itālija – Velsa

Visam Sešu nāciju kausa regbijā spēļu grafikam vari sekot līdzi turnīra mājas lapā: http://www.rbs6nations.com/

Lasi vēl