Komentāri
Uzliesmo kārtējais dopinga skandāls – atklāts 31 dopinga gadījums no Pekinas spēlēm
Foto: EPA/LETA

31 sportistam sešos sporta veidos bijušas pozitīvas atkārtoti pārbaudītās analīzes no 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, bet tagad viņiem draud diskvalifikācija, otrdien pavēstīja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kopā atkārtoti pārbaudīti 454 paraugi un tie pozitīvi bijuši 12 valstu sportistiem, bet viņu vārdi netiek atklāti. Kā uzsver SOK, nevienam no viņiem nebūs tiesību piedalīties gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tiek ziņots, ka nacionālās federācijas par pieķertajiem sportistiem tiks informētas tuvāko dienu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat SOK atklājusi, ka drīz būs zināmi rezultāti 250 atkārtotām pārbaudēm, kas ņemtas 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Šie visi testi veikti sportistiem, kas varētu piedalīties arī Riodežaneiro olimpiādē. Pirms četriem gadiem atkārtoti tika pārbaudītas 2004.gada Atēnu olimpisko spēļu laikā nodotās analīzes un toreiz pozitīvas bija piecas proves, ieskaitot čempionam lodes grūšanā Jurijam Bilonogam no Ukrainas.

Tāpat SOK aicinājusi Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) sākt pilnvērtīgu izmeklēšanu par apsūdzībām, ka Soču olimpiskajās spēlēs piesegti Krievijas sportistu dopinga lietošanas gadījumi. SOK prezidents Tomass Bahs šīs apsūdzības nosaucis par “uztraucošām”. “Mēs uzglabājam paraugus desmit gadus, tāpēc krāpnieki zina, ka viņi nekad nevar atpūsties,” stāstīja Bahs.

Pēdējos mēnešos pasaules sporta sabiedrību piemeklējuši vairāki dopinga skandāli. No tiem skaļākie ir potenciālie liegumi Krievijas vieglatlētiem un visiem Kenijas sportistiem piedalīties gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tāpat šogad daudzi sportisti pieķerti meldonija lietošanā, kas ir Latvijā ražotā medikamenta Mildronāts aktīvā viela.

Lasi vēl