Usiks novembrī Londonā savas čempiona jostas aizstāvēs pret Beljū

1 komentārs

Ukrainas bokseris Oleksandrs Usiks 10.novembrī Londonā tiksies ar britu Toniju Beljū, aizstāvot savas pirmā smagā svara kategorijas čempionu jostas, paziņojis ukraiņa menedžeris Aleksandrs Krasjuks.

Pastāvēja iespēja, ka Usiks šīs jostas varētu aizstāvēt arī pret Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi, kuru janvārī Rīgā sīvā cīņā uzveica Pasaules boksa supersērijas pusfinālā, tomēr tagad ukraiņa pārstāvji vienojušies par cīņu ar Beljū.

Jau ziņots, ka jūlijā Usiks triumfēja Pasaules boksa supersērijas finālā, pārspējot Muratu Gasijevu no Krievijas. Ukraiņu bokseris līdz ar to kļuva par absolūto pasaules čempionu pirmajā smagajā svarā, jo Usika īpašumā pašlaik ir Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempiona jostas.

“Panācām vienošanos, ka Usiks 10.novembrī Londonā boksēsies pret Beljū. Tā būs cīņa, kuras likme būs visas četras Oleksandram piederošās pasaules čempiona jostas,” norādījis Krasjuks. “Abi bokseri grib šo cīņu, un tas ir galvenais, lai mēs mierīgi tai varētu gatavoties.”

Beljū 2016.gadā kļuva par WBC čempiona jostas īpašnieku pirmajā smagajā svarā, bet tā vietā, lai titulu aizstāvētu pret Briedi, viņš nolēma pāriet uz smagsvariem, kur divas reizes cīnījās ar savu titulēto tautieti Deividu Heju, abos mačos uzvarot. Tikmēr par WBC čempiona jostas īpašnieku pēc Beljū kļuva Briedis, taču janvārī pēc minētās latvieša un ukraiņa cīņas šī josta pārgāja pie Usika.

Tagad Beljū nolēmis atgriezties pirmā smagā svara kategorijā un vēlas atgūt ne tikai savu WBC čempiona jostu, bet atņemt Usikam arī pārējos trīs titulus.

Tikmēr Krasjuks norādījis, ka Usika nākamie mērķi pēc dueļa ar Beljū, ir pāriet uz smagsvariem, lai vēlāk mestu izaicinājumu tādiem vīriem kā Entnijs Džošua vai Deontejs Vailders.

Pašlaik 35 gadus vecais Beljū profesionālajā boksā 33 cīņās izcīnījis 30 uzvaras, tostarp 20 ar nokautu. Savukārt 31 gadu vecais Usiks savas karjeras laikā uzvarējis visās 15 profesionālajās cīņās, turklāt 11 reizes pretiniekus nokautējis.

1 komentārs