Uščins: Vāciju un Spāniju varam pārsteigt ar savu cīņassparu

0 Komentāru
Uščins: Vāciju un Spāniju varam pārsteigt ar savu cīņassparu
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas vīriešu handbola izlase 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā grupas favorītes Vāciju un Spāniju var pārsteigt ar savu cīņassparu, uzskata valstsvienības galvenais treneris Armands Uščins.

Latvijas izlase finālturnīram sāka gatavoties pagājušajā piektdienā Valmierā, šonedēļ handbolisti trenējas Rīgā, bet jau nākamnedēļ dosies uz Norvēģiju.

“Kā jau teicu pēc iekļūšanas finālturnīrā – ir liels prieks par izcīnīto ceļazīmi, bet priekšā ir vēl smags darbs. Satraukums ir liels, jo veicam liela apjoma darbu. No visām pusēm ir liels atbalsts,” piektdien notikušajā preses konferencē atzīmēja Uščins.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta apakšgrupas mājvietā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Norvēģijas B izlasi.

“Mēs nevaram Latvijas izlasi salīdzināt ar TOP komandām, kurās ir liela spēlētāju rotācija. Tāpat mums jāņem vērā daudzi faktori, vai varēsim sagatavoties un spēlētāji tiks brīvi no sava darba,” sagatavošanās posma finālfāzi ieskicēja Uščins.

Latvijas handbola izlase 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupā tiksies ar Spāniju, Vāciju un Nīderlandi. Šīs izlases cīnīsies C apakšgrupā, kas savus dueļus aizvadīs Norvēģijas pilsētā Tronheimā.

“Šādas izlases kā Vācija un Spānija, varam pārsteigt ar savu cīņassparu. Tajās izlasēs katrs spēlētājs ir augstākas klases. Protams, ka skatāmies, kā mēs ar viņiem varam taktiski cīnīties. Būšu laimīgs, ja mājās atbrauksim ar punktiem,” pauda Uščins.

Pirms atbildīgā turnīra traumas nav saudzējušas divus no izlases vadošajiem handbolistiem Dainis Krištopānu un Artūru Kuģis. “Dainis Valmierā strādāja individuāli. Viņš teica, ka viss būs kārtībā un labi,” atklāja Uščins.

Tikmēr pieredzējušais valstsvienības spēlētājs Aivis Jurdžs pauda, ka visiem izlases handbolistiem šis turnīrs būs kaut kas jauns un nebijis.

“Neviens no mums nav spēlējis Eiropas čempionātā. Turnīram varēju gatavoties mājās, Latvijas handbola federācija bija noorganizējusi treniņus. Spēļu pieredzi uzkrāju ar Dobeles “Tenax” komandu. Spēļu ziņā bijis pārsātināts pusgads, kāds Vācijā man nav bijis,” secināja Jurdžs.

Savukārt valstsvienības vārtsargs Kuģis, kurš pēc sekmīgā starta kvalifikācijā noslēdza līgumu ar EHF Čempionu līgas klubu Skopjes “Vardar”, secināja, ka šajā laikā viņa dzīve mainījusies uz labo pusi par 180 grādiem.

“Mērķis ir viens – sevi labi parādīt un aizstāvēt Latvijas godu. Būs labi, cīnīsimies. Tieši mēnesi neessmu stāvējis vārtos, taču domāju, ka līdz turnīra sākumam viss būs labi,” optimistiski noskaņots ir Kuģis.

Tikmēr izlašu direktors Renārs Līcis uzsvēra, ka kvalifikācija neradās no gaisa – tā tikusi izcīnīta vairāku gadu garumā.

“Gan federācija, gan izlases treneru korpuss vienmēr gribētu redzēt un vairāk, tas īpaši attiecas uz pārbaudes spēlēm. Pašlaik esam aprobežojušies ar divām jau aizvadītām pārbaudes spēlēm Luksemburgā. Radās iespēja doties ātrāk uz Norvēģiju, kur aizvadīsim vēl divas pārbaudes spēles ar Norvēģijas B izlasi. Varējām doties uz turnīru Polijā, tomēr izsvērām, ka tas ir pārāk liels risks, lai nepazaudētu kādu spēlētāju. Aklimatizācija, atbraucot no saviem klubiem, vienmēr ir liels pārdzīvojums,” stāstīja Līcis.

Savukārt Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis neslēpa, ka handbola sabiedrība ir nedaudz emocionāli pacelta. Kā zināms, Latvijas handbola izlase “Gada balvā sportā 2019” tika atzīta par Latvijas gada sporta spēļu komandu.

Gatavošanos Eiropas čempionātam gan aizēno fakts, ka šogad nenorisināsies tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņa, kurā bez Latvijas parasti piedalījās augsta ranga izlases.

“Rīgas domes kausa izcīņa tika plānota un apsvērta. Ātrāk par izlozes veikšanu šo turnīru plānot nevarēja. Jau pēc izlozes apzinājāmies daudz un dažādas iespējas par komandām, kuras varētu braukt. Diemžēl bija negatīva atsaucība, jo katrs gatavošanās ciklu plāno, ņemot vērā savas intereses. Tāpat pirms Jaunā gada neviens nevēlējās šo turnīru. Tālāk plānojot ciklus un strādājot ar treneriem, koncentrējāmies uz to, ka virsmērķis ir izlase. Secinājām, ka mūsu izlasei trīs spēļu dienu intensīvs cikls būtu ar pārāk lielu risku gūt savainojumus,” skaidroja Bičevskis.

Eiropas čempionātā 24 komandas būs sadalītas sešās apakšgrupas pa četrām izlasēm katrā. Pēc priekšsacīkstēm pamatturnīram kvalificēsies katru apakšgrupu divas labākās komandas, kas pēc tam divās grupās, pa sešām valstsvienībām katrā, noskaidros četras pusfinālistes.

Finālturnīrā uzvarējusī komanda nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. No Eiropas vietu Olimpiādē jau nodrošinājusi pērnā gada pasaules čempione Dānija.

0 Komentāru