Urā! Mūsu Ostapenko pasaules rangā sasniedz rekordaugsto 12. vietu

0 Komentāru
Urā! Mūsu Ostapenko pasaules rangā sasniedz rekordaugsto 12. vietu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pārsteidzošā Francijas atklātā tenisa čempione Aļona Ostapenko no Latvijas jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpusies uz rekordaugsto 12. vietu.

Pirms divām nedēļām, kad sākās Francijas atklātais čempionāts, Ostapenko atradās vien 47. vietā un turnīrā bija starp neizliktajām spēlētājām, tomēr sezonas otrajā “Grand Slam” turnīrā Latvijas tenisiste demonstrēja lielisku sniegumu un tajā uzvarēja, finālā ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveicot spēcīgo rumānieti Simonu Halepu.

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa Parīzē piedalījās tikai astotajā “Grand Slam” pamatturnīrā, kā arī ir pirmā neizsētā tenisiste kopš 1933. gada, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā.

Foto: Ostapenko ”French Open” finālā pret Halepu

Pateicoties 12. vietai pasaules rangā, tikai 20 gadus vecā Ostapenko sasniegusi Latvijas dāmu tenisistu rekordu, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13. pozīcijai.

Foto: latviešu tenisiste ar skaisto ”French Open” trofeju

Iepriekšējais Ostapenko karjeras rekords WTA rangā bija 33. vieta, ko viņa sasniedza janvāra beigās. Zīmīgi, ka pērn sezonas otrā puse Latvijas tenisistei nebija pārāk izdevusies, tāpēc viņai jāaizstāv vien 305 punkti, līdz ar to gada turpinājumā nav sagaidāms būtisks kritums rangā.

Savukārt sezonas griezumā Ostapenko pašlaik ir ceturtajā vietā, kas viņai gada beigās ļautu piedalīties sezonas noslēguma turnīrā. Lai to darītu, jāiekļūst starp astoņām labākajām šī gada tenisistēm.

Ostapenko ir jaunākā tenisiste, kas uzvarējusi šajā turnīrā kopš Ivas Majoli 1997. gadā, bet “Grand Slam” sacensībās jaunākā čempione kopš 2006. gadā ASV atklātajā čempionātā triumfēja Marija Šarapova.

Šonedēļ pirmo reizi vēsturē uzreiz divas Latvijas tenisistes atrodas pasaules ranga pirmajā divdesmitniekā, jo 19.pozīciju ieņem līdzšinējā valsts pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura Francijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz trešajai kārtai.

Ostapenko šonedēļ iecerējusi atpūsties, bet nākamais turnīrs Latvijas sportistei būs pēc divām nedēļām Īstbornā, kas risinās nedēļu pirms prestižā Vimbldonas čempionāta. Tikmēr Sevastova uzsāks zālāja sezonu Notingemas WTA “International” sērijas turnīrā, pirmajā kārtā spēkojoties ar amerikānieti Kristīnu Makheilu, kura ir planētas 58.rakete.

Sagaidāms, ka šis duelis notiks otrdien.

0 Komentāru