URĀ! Latvijas 3×3 basketbolisti uzvar Japānu un iekļūst olimpisko spēļu pusfinālā

0 Komentāru
URĀ! Latvijas 3×3 basketbolisti uzvar Japānu un iekļūst olimpisko spēļu pusfinālā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā otrdien Tokijas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā ar 21:18 uzvarēja Japānu un iekļuva pusfinālā.

Pirmo punktu spēlē ar caurgājienu guva Miezis pēc spēlētām 14 sekundēm – 1:0.

Latvieši spēlēja uz groza apakšu, un pēc Krūmiņa metiena Latvija panāca 4:1. Pēc Krūmiņa tālmetiena – arī 6:1 pēc spēlētas minūtes un 22 sekundēm.

Tomēr Latvijai pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm bija jau četri noteikumu pārkāpumi, bet pēc brīža Lasmanis nopelna arī tehnisko piezīmi.

Tomēr neapturams bija Krūmiņš, pēc kura viena punkta metiena no groza apakšas Latvija pēc trim minūtēm panāca 10:4 pārsvaru.

Pēc diviem precīziem tālmetieniem japāņi panāca 11:14 nepilnas sešas minūtes līdz spēles beigām.

Uz vēl vienu tālmetienu Keisei Tominagas izpildījumā Lasmanis atbildēja ar gūtu grozu un iemestu soda metienu – 16:13.

Spēlei turpinoties ar viena – divu punktu pārsvaru Latvijai, izšķirīgais izrādījās Japānas spēlētāja pārkāpums pret Miezi, tam esot jau septītajam. Jau pirmais no abiem soda metieniem bija precīzs un uzvaras vērtībā – 21:18.

Uzvarētāji trešdien pusfinālā tiksies ar Beļģiju.

Grupu turnīrā Latvija olimpisko spēļu saimniekus uzvarēja ar rezultātu 21:18.

Jau ziņots, ka otrdien pēdējā grupas spēlē Latvija uzvarēja Nīderlandi ar 22:18, nodrošinot trešo vietu grupā.

Sestdien latvieši ar 21:14 uzvarēja Poliju, bet ar 20:21 atzina Beļģijas pārākumu, svētdien Latvijas basketbolisti ar 18:17 uzvarēja Ķīnu un ar 21:18 pieveica Japānu, bet pirmdien ar 16:22 piekāpās Serbijai un ar 15:19 – Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienībai.

Grupu turnīru ar nevainojumu bilanci – septiņām uzvarām septiņās spēlēs – noslēdza Serbija, bet pa četriem panākumiem bija Beļģijai, Latvijai, Nīderlandei, pēc papildrādītājiem komandām ieņemot vietas šādā secībā. Tālāk ar trīs uzvarām sekoja OKR komanda, bet pa diviem uzvarētiem mačiem bija Japānai, Polijai un Ķīnai, pēdējām divām komandām paliekot ārpus “play-off” dalībnieču pulkā.

Vienāda punktu skaita gadījumā komandas vispirms tika sarindotas pēc iesaistīto komandu savstarpējo spēļu rezultātiem (tikai uzvaras/zaudējumi, neņemot vērā gūtos/zaudētos punktus). Pēc tam tika ņemts vērā visās turnīra spēlēs vidējais gūto punktu skaits (neņemot vērā pagarinājumos gūtos).

Serbija otrā pusfinālā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu, kas otrdien ceturtdaļfinālā ar 21:19 pieveica Nīderlandi.

0 Komentāru