Ukraiņu pieccīņniekam Nakoņečnijam piešķir Latvijas pilsonību

Komentāri

Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu piešķīrusi Latvijas pilsonību ukraiņu pieccīņniekam Ruslanam Nakoņečnijam, kurš jau gadu dzīvo un trenējas Latvijā.

Bijušais doņeckietis Ruslans Nakoņečnijs latviski saprot, bet kautrējas runāt un pagaidām par sevi var pastāstīt tikai galveno. Lai runātu tekoši, vēl būs nepieciešams daudz laika un prakses, jo pagaidām latviešu valodas apguvei izdodas atlicināt vidēji vienu stundu dienā. Pārējo laiku Ruslans pavada Kleistu sporta centrā treniņos. Par Saeimas lēmumu piešķirt pilsonību ir ļoti priecīgs un sola, ka būs valstij noderīgs un lojāls pilsonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video

Ruslans Latvijā dzīvo jau gadu. Līdzi ir atvedis arī sievu. To, ka vēlas pamest Ukrainu, sapratis jau sen, pirms politiskā situācija sarežģījās. Kādēļ izvēlējies tieši Latviju, pateikt nevar – tā sakrituši apstākļi, turklāt te dzīvo viņa treneris un paukošanas meistars – arī ukrainis, kas ieguvis Latvijas pilsonību – Mihails Jefremenko. Par pilsonības piešķiršanu savam aizbilstamajam viņš nebrīnās un negribīgi tomēr atzīst, ka arī viņam personīgi, iespējams, bijusi nozīmīga loma Ruslana dzīvesvietas izvēlē.

Patlaban Nakoņečnijs ir Latvijas Modernās pieccīņas federācijas izlases komandas atlēts. Pērn Kairā viņš izcīnīja 1. vietu, vēlāk Pasaules kausa posmā Budapeštā – 10.vietu, kopvērtējumā šobrīd ir sestais pasaulē. Patlaban aktīvi gatavojas nākamā gada pasaules kausa izcīņai, kas sāksies februārī un vēlāk pasaules čempionātam un, protams, arī olimpiskajām spēlēm. Pagaidām nav skaidrs, vai viņam izdosies izcīnīt vietu prestižākajās pasaules sacensībās. Sporta žurnālists Armands Puče gan akcentē, ka tas nav svarīgākais un piešķirt sportistiem pilsonību, cerot uz medaļām, vispār ir nepareizi.

Puče arī akcentē, ka pilsonības piešķiršana par īpašiem nopelniem ir aplams formulējums, jo nopietnu nopelnu ne šim, ne daudziem citiem sportistiem, kas pretendējuši uz Latvijas pilsonību – vēl nav. Tādēļ galvenā mēraukla jebkurā gadījumā ir lojalitāte pret valsti un, piemēram, centieni iemācīties latviešu valodu. Tikmēr Nakoņečnijs ar skumjām uzzina jaunumus par Ukrainu, bet neplāno tur jebkad atgriezties.

Lasi vēl