Ukrainis Usiks pārliecināts par Brieža uzvaru pār Peresu

Pievienot komentāru
Ukrainis Usiks pārliecināts par Brieža uzvaru pār Peresu
Foto: Pixathlon/SIPA/SCANPIX

Ukrainas bokseris Oleksandrs Usiks pārliecināts, ka viņa nākamais pretinieks boksa supersērijas pusfinālā būs latvietis Mairis Briedis, pēc uzvaras ceturtdaļfinālā atzina sportists.

Usiks sestdien Berlīnē pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) boksa supersērijas ceturtdaļfinālā ar tehnisko nokautu uzvarēja pieredzējušo vācieti Marko Huku. “Huks mani pagrūda preses konferencē un mēģināja man ielīst galvā, taču esmu auksts kā ledus, kad kāds mēģina spēlēt spēlītes. Runāju tikai ringā, un biju labāks bokseris. Man nevienā brīdī tā pa īstam nesāpēja, un jutu, ka kontrolēju cīņas gaitu,” turnīra rīkotāji citē Usika teikto.

Usiks pusfinālā tiksies ar Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona Brieža un kubieša Maika Peresa cīņas uzvarētāju, kurš kļūs zināms 30.septembrī “Arēnā Rīga”. “Domāju, ka Briedis uzvarēs Peresu, līdz ar to nākamais pretinieks, visticamāk, ir viņš,” uzsvēra Usiks.

Vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnīsies ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī WBC, Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

“Vēlos pateikties turnīra rīkotājiem par iespēju apvienot visas četras jostas un izcīnīt Ali trofeju. Tagad esmu vienu soli tuvāk tam,” uzsvēra Usiks. Usiks aizstāvēja savu WBO čempiona titulu, tiekot pie 13.panākuma tikpat dueļos, piedevām 11 cīņas viņš noslēdzis ar nokautu. Tikmēr Huks, kuru aprīlī uzvarēja arī Briedis, kļūstot par WBC čempionu, cieta piekto zaudējumu 46 cīņās, no kurām 40 uzvarējis, bet vienu noslēdzis neizšķirti.

“Piedāvājām labu cīņu. Pirmajos raundos nodarīju pāri Usikam, bet cīņas beigās bija pārāk liels spiediens. Paņemšu dažas brīvdienas un izlemšu, kā rīkoties tālāk,” atzīmēja Huks.

Lasi vēl