TV3 sporta ziņas: NHL finālsērija, NBA ”play-off”, “Copa America” un EURO 2020 kuriozi

TV3 ”900 sekunžu” sporta ziņās Toms Prāmnieks šorīt stāsta par Nacionālās hokeja līgas pirmo finālspēli starp Tampabejas ”Lightning” un Monreālas ”Canadiens” komandām, piekto sērijas maču Nacionālajā basketbola asociācija starp ”Clippers” un ”Suns” vienībām, Argentīnas uzvaru ”Copa America” spēlē, kā arī par EURO 2020 vārtsargu kurioziem.

Nacionālajā hokeja līgā aizvadīta pirmā Stenlija kausa izcīņas finālspēle. Tajā esošā čempione Tampabejas “Lightning” ar 5:1 pārspēja Monreālas “Canadiens”, kas titulu pēdējo reizi izcīnīja 28 gadus atpakaļ. Trīs vārtus “Lightning” hokejisti guva noslēdzošajā periodā.

Losandželosas “Clippers” Pola Džordža lieliskā snieguma dēļ izbraukumā ar 116:102 uzvarēja Fīniksas “Suns”, izvairoties no izslēgšanas. Sērijas sestā spēlē tiks aizvadīta Losandželosā. Džordžs aizvadīja karjeras rezultatīvāko izslēgšanas turnīra spēli. Viņam uzvarā 41 punkts ar 75% precizitāti, 13 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. 23 punktus un piecas bumbas zem groziem pievienoja Redžijs Džeksons, bet 22 punkti Markusam Morisam. 11 minūtēs 15 punktus guva rezervists Demarkuss Kazinss. “Suns” rindās 31 punkts Bukeram, bet 22 punktus un astoņas piespēles iekrāja Kriss Pols.

Brazīlijā notiekošajā “Copa America” grupu turnīra noslēdzošajās spēlēs līderpozīciju A apakšgrupā nosargāja Argentīna, kas, pateicoties Lionela Mesi diviem rezultatīviem sitieniem, ar 4:1 sakāva pastarīti Bolīviju. Savukārt no tikšanās ar favorīti Brazīliju jau ceturtdaļfinālā izvairījās Urugvaja, ar minimālu pārsvaru uzveicot Paragvaju, kas neizturēja augsto mitruma līmeni (90%) – 1:0. Mesi šī bija 148. spēle izlasē, kas ir jauns Argentīnas rekords.

Pirmdien EURO 2020 piektajā astotdaļfināla spēlē Horvātijas izlase Kopenhāgenas ”Parken” stadionā tiekas ar Spānijas izlasi. Vieni no kuriozākajiem vārtiem visā Eiropas čempionātu vēsturē tika gūti pirmā puslaika vidū. 18 gadus jaunais spāņu pussargs Pedri netālu no centra līnijas atspēlēja atpakaļ bumbu savam vārtsargam, un Unajs Simons vairāk nekā nevainīgā situācijā netrāpīja pa bumbu, tai ielidojot Spānijas vārtos.

Vēl viens kuriozs ar Spānijas dalību tika piedzīvots grupu turnīra pēdējā kārtā, šoreiz neveiksminieki bija slovāki. Spāņi pēc slovāku aizsarga kļūdas pārtvēra bumbu un Pablo Sarabija nekavējoties izdarīja tālsitienu, kas trāpīja pa vārtu pārliktni. Mača instruments uzlidoja augstu, bet līdz šim lieliski spēlējušais Martins Dubravka kļūdījās, cenšoties notvert gaisa bumbu, un ieraidīja to savos vārtos.