Komentāri
Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem soda mērus noteiks Sporta Arbitrāžas tiesa
Foto: AFP/LETA

Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem soda mērus noteiks Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS), nevis sporta veidu starptautiskās federācijas, kā bija līdz šim.

Sestdien Lozannā notika Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) samits, kurā galvenais temats bija cīņa pret dopinga lietotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samitā, kurā piedalījās SOK vadošās amatpersonas, kā arī citu lielāko sporta organizāciju vadoņi, nolemts kardināli mainīt aizliegto vielu lietošanā pieķerto sportistu sodīšanas sistēmu.

Līdz šim soda sankcijas noteica starptautiskās federācijas, bet tagad šis uzdevums būs neitrālās CAS pārziņā. Pašlaik CAS pieņēma lēmumus, kad sportisti pēc soda sankciju saņemšanas vērsās arbitrāžas tiesā ar apelāciju.

Tāpat samitā nolemts, ka turpmāk dopinga pārbaudes tiks veiktas neatkarīgi no sporta organizācijām (federācijām), kuras līdz šim pašas varēja organizēt un veikt pārbaudes.

Samitā arī pieņemts lēmums, ka Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) izveidos jaunu struktūru, kas veiks dopinga pārbaudes. Šī struktūra, kura pārbaudīs sportistus, darbosies WADA ietvaros, kas ļaus antidopinga sistēmai kļūt neatkarīgai no sporta organizācijām.

SOK samits cīņai pret dopingu tika sasaukts pēc tam, kad pasaulē pamatīgu ažiotāžu izsauca WADA neatkarīgās komisijas ziņojums par valsts atbalstīto dopinga sistēmu Krievijā.

WADA pēc tā dēvētā Ričarda Maklarena ziņojuma, aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tomēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šo aicinājumu neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC), tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl