Turam īkšķus! Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks devās uz PČ svarcelšanā

0 Komentāru
Turam īkšķus! Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks devās uz PČ svarcelšanā
Foto: facebook.com/ventspilslv

No 27.novembra līdz 5.decembrim Kalifornijas desmitajā lielākajā pilsētā Anaheimā notiks pasaules čempionāts svarcelšanā, kurā treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā startēs Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportisti Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks.

Šoreiz konkurence nebūs tik spēcīga, jo dopinga skandālu dēļ ir diskvalificētas vairāku lielvalstu svarcelšanas izlases, tostarp Ķīna un Krievija. Pirms pasaules čempionāta izveidots svarcēlāju reitings, kuru attiecīgais sportists varētu pacelt.

58 kilogramu turnīrā pieteikušās 24 svarcēlājas. Šī gada junioru pasaules čempione Rebeka Koha orientējas uz 225 kg summu, kas šajā konkurencē ir otrais labākais rādītājs. Mūsu sportistei uz papēžiem min divas taizemietes (Sukanija Srisurata un Pimsiri Sirikaeva) un divas kolumbietes (Marija Kamila Lobona-Viafara un Karula Karina Blanko-Gonsalesa), plāno pacelt 220 kg summu. Kā galvenā favorīte pozicionējas taivāniete Hsinčuna Kuo, kura cer pacelt 240 kg. Rebekai starts paredzēts 1.decembrī plkst. 06:00 pēc Latvijas laika.

Svara kategorijā līdz 105 kg pieteikti 32 sportisti. Pēc 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Artūrs Plēsnieks lielajos mačos nav startējis, jo atkopās pēc pleca operācijas. Tagad orientējas uz 405 kg summu, kas šajā konkurencē ir labākais rādītājs. Tiesa, daudz neatpaliek pieci sekotāji – irānis Alireza Soleimani (401), irānis Ali Hasemi (401), uzbeks Ivans Jefremovs (400), polis Arkadiušs Mihaļskis (400) un irākietis Alvans Alaifuri (400). Artūram starts paredzēts 5.decembrī plkst. 03:30 pēc Latvijas laika.

2015.gada pasaules čempionātā Artūrs Plēsnieks pacēla 405 – par pieciem kilogramiem laboja valsts rekordu un izcīnīja bronzas godalgu.

0 Komentāru