Triatloniste Ozola ievērojami labo Latvijas rekordu “Ironman” garajā distancē

Pievienot komentāru
Triatloniste Ozola ievērojami labo Latvijas rekordu “Ironman” garajā distancē
INSTAGRAM

Lāsma Ozola sestdien “Ironman” sacensībās Tallinā ievērojami laboja Latvijas rekordu garajā distancē, informē Latvijas Triatlona federācija (LTF).

“Ironman” zīmols Igaunijā ienāca 2016.gadā un šogad bija plānots aizvadīt divas sacensības – gan pilno distanci septembrī Tallinā, gan jūnijā Otepē vidējo distanci, kas pazīstama ar zīmolu “Ironman 70.3”. Tomēr pasaulē valdošā situācija lika abas sacensības rīkot vienā dienā.

Līdz šim pilnajā “Ironman” Latvijas pārstāves bija piedalījušās vien desmit reizes, bet šoreiz šis saraksts tika papildināts uzreiz par divām, turklāt Ozola par divām stundām laboja valsts rekordu. Ozola distanci noslēdza desmit stundās, 14 minūtēs un 37 sekundēs, kas deva otro vietu savā vecuma grupā.

Portāla “Lsm.lv” dati liecina, ka līdz šim valsts rekords piederēja ASV dzīvojošajai Ievai Tīrumai-Skaginai, kura 2018.gadā “Ironman” veica 12 stundās un piecās minūtēs. Pērn Tallinā vien nepilnas divas minūtes no rekorda atpalika Antra Roga, bet sestdien Ozola bija ievērojami ātrāka.

Jūlijā viņa Smiltenē laboja arī Latvijas rekordu “Ironman 70.3” distancē, kas tagad ir četras stundas, 54 minūtes un deviņas sekundes. No Latvijas dāmām garajā distancē piedalījās arī Jana Gutkina, kura bija ātrāka par 13 stundām.

Pilnajā distancē vīriem, kurā vispirms jāpeld 3,8 kilometri, tad 180 kilometri jānobrauc ar velosipēdu un beigās vēl jānoskrien maratons, ceturto vietu kopējā ieskaitē guva Rinalds Sluckis, finišējot pēc astoņām stundām, 39 minūtēm un 36 sekundēm. Tas deva trešo pozīciju savā vecuma grupā.

Sacensību uzvarētājs bija nepilnas 12 minūtes ātrāks. Pērn Sluckis ļoti pārliecinoši Otepē triumfēja “Ironman 70.3” sacensībās. Labāko četrdesmitniekā bija arī Vadims Popovs, bet kopā pie ieskaitīta rezultāta tika 667 sportisti.

Ļoti plaša pārstāvniecība Latvijai bija “Ironman 70.3” sacensībās, kur 70.3 parāda kopējo veicamo distanci jūdzēs. Šeit starp Latvijas sportistiem pirmais finišēja Andis Grandāns, kuram rezultāts 4.21:22 deva 31.vietu kopējā ieskaitē un piekto savā vecuma grupā. Latvijas iekšējā cīņā viņš par 13 ar pusi minūtēm apsteidza Artūru Lozi, bet vēl sešas minūtes iepalika Mārtiņš Marnauza.

Zīmīgi, ka dāmām Latvijas dalībnieču skaits bija mazāks nekā garajā distancē – vienīgā pašmāju pārstāve Antra Roga ar rezultātu 5.43:49 izcīnīja trešo vietu savā vecuma grupā. Tikmēr uzvaras vecuma grupās guva Aivars Uzols un Raimonds Garenčiks.

Organizatoru informācija liecināja, ka mačiem bija pieteikušies 93 Latvijas atlēti.

Jūnijā Smiltenē vien otro reizi Latvijā tika aizvadītas vidējās distances sacensības, kas pasaulē pazīstamas ar zīmolu “Ironman 70.3”. Redzot dalībnieku atsaucību startam Smiltenē un vēl plašāko aktivitāti Igaunijā, Latvijas Triatlona federācija uzstādījusi mērķi jau nākamgad sarīkot Latvijas čempionātu vidējā distancē, bet piecu gadu laikā “Ironman” zīmols varētu ienākt arī Latvijā.