Traumētā Priedulēna olimpisko sezonu skeletonā sāk ar 16.vietu PK pirmajā posmā

Pievienot komentāru
Traumētā Priedulēna olimpisko sezonu skeletonā sāk ar 16.vietu PK pirmajā posmā
Foto: F64

Latvijas labākā skeletoniste Lelde Priedulēna, neskatoties uz vasarā gūto smago traumu, ceturtdien Leikpleisidā sāka olimpisko sezonu, ieņemot 16.vietu Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā.

Latvijas sportiste pēc pirmā brauciena bija desmitā, bet otro veica ar kļūdām, summā noslīdot uz 16.pozīciju.

Par sacensību uzvarētāju kļuva austriete Janīna Floka, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 50,13 sekundēm, kamēr Priedulēna viņai zaudēja 1,50 sekundes.

Pasaules kausa posmos notiek kvalificēšanās Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Pirmajā braucienā Priedulēna trasi veica 55,48 sekundēs, tobrīd sacensību līderei Janīnai Flokai zaudējot 0,79 sekundes, bet no labākā sešinieka atpalika vien par deviņām sekundes simtdaļām.

Latvijas sportiste, spītējot augustā sarautajām ceļgala krusteniskajām saitēm, veica labu startu, arī trasē iztiekot bez lielām kļūdām. Priedulēnai bija piektais starta numurs, bet pēc finiša viņa tobrīd bija otrā. Tiesa, vēlāk vairākas sportistes bija krietni ātrākais, latvietei noslīdot uz desmito pozīciju.

“Lelde ir malacis, jo ņemot vērā, ka viņai ir sarautas krusteniskās saites, viņa startu uzskrēja ļoti labi. Trasē bija mazas kļūdiņas, bet man ļoti patika gan starts, gan viņas brauciens,” savu audzēkni intervijā Latvijas Televīzijai pēc pirmā brauciena slavēja treneris Dainis Dukurs.

Floka pirmo braucienu veica 54,69 sekundes, labojot trases rekordu. Viņa par 0,31 sekundi apsteidza Jeļenu Ņikitinu no Krievijas, bet vēl vienu sekundes desmitdaļu atpaliek kanādiete Elizabete Vatčī.

Tikmēr otro braucienu Priedulēna sāka ar identisku startu (5,31 sekundes) kā pirmajā braucienā, taču jau trases augšdaļā pieļāva vairākas kļūdas, kurām sekoja arī citas neprecizitātes, finišu latvietei sasniedzot pēc 56,15 sekundēm.

Braucienā Priedulēna ieņēma tikai 19.vietu, bet summā noslīdēja sešas pozīcijas zemāk.

“Otrajā braucienā Lelde pieļāva kļūdas no ceturtās līdz desmitajai virāžai, jo šoreiz nebrauca tik atbrīvoti. Cerējām uz augstāku vietu, taču vienalga esmu apmierināts, jo starts, par ko uztraucāmies visvairāk, bija labs,” pēc sacensībām norādīja Dukurs.

Tikmēr Floka otrajā braucienā bija vien devītā ātrākā, tomēr saglabāja pārsvaru. Otro vietu sacensībās ieņēma Vatčī, kura austrietei zaudēja 0,26 sekundes, bet trešā palika olimpiskā čempione Lizija Jarnolda no Lielbritānijas, kura bija vēl par septiņām simtdaļām lēnāka.

Jarnolda pirmajā braucienā bija piektā, bet otrajā uzrādīja otro labāko laiku, kas ļāva tikt uz goda pjedestāla, par divām simtdaļām apsteidzot Ņikitinu. Krievijas skeletoniste otrajā braucienā uzrādīja vien desmito rezultātu, summā paliekot aiz labāko trijnieka.

Priedulēnai šī sezona būs ļoti grūta, jo augustā viņa, treniņā pildot ikdienišķu vingrinājumu, pārrāva ceļgala krusteniskās saites. Tomēr sportiste izlēma neveikt operāciju, jo citādāk gaidāmajā sezonā nebūtu cerību startēt.

Kvalifikācija skeletonā olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 20 dalībnieces. Divas valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Aizvadītajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna ieņēma septīto vietu. Sešos no astoņiem posmiem viņa iekļuva pirmajā desmitniekā, bet labākie rezultāti bija divas piektās vietas Altenbergā un Kēnigszē. Savukārt olimpiskajā Phjončhanas trasē latviete ieņēma 14.vietu.

2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs Priedulēna ierindojās dalītā 14.vietā, toreiz starp dalībniecēm iekļūstot pēc vietu papildus sadales.

Priedulēnai karjerā veiksmīgākā bija aizpagājušā sezona. Līdz tam viņa Pasaules kausā nebija tikusi augstāk par 12.vietu, tomēr 2015./16.gada sezonā regulāri iekļuva sešiniekā, kā arī triumfēja pasaules junioru čempionātā.

Pasaules kausa sezona skeletonā vīriem sāksies piektdien.

Lasi vēl