TOP 7 vietas Latvijā, kur slēpot un snovot

1 komentārs
TOP 7 vietas Latvijā, kur slēpot un snovot
AP/SCANPIX

 

Latvijā jau labu laiku ir sākusies ziema, tas nozīmē, ka visi šā gadalaika aktīvās atpūtas cienītāji vēlas izbaudīt ziemas priekus pēc pilnas programmas!

Tieši tādēļ piedāvājam ieskatīties populārākajās Latvijas slēpošanas un snovošanas vietās, lai tu uzzinātu visu nepieciešamo informāciju.

Foto: MILZKALNS..LV

Slēpošanas komplekss “Milzkalns”

“Milzkalns” ir viens no populārākajiem Latvijas slēpošanas kompleksiem, kur ziemas priekiem var nodoties visa ģimene. 11 dažāda garuma (līdz pat 320 m) un dažādu grūtības pakāpju trases, kur labi jutīsies gan pilnīgi iesācēji, gan reāli slēpošanas un snovborda guru. Kalns ir aprīkots ar 9 mūsdienīgiem pacēlājiem – 3 enkura, 5 teleskopa tipa un 1 striķa pacēlāju.

“Milzkalnā” atrodama arī distanču slēpošanas trase, kuras izmantošana ir bez maksas. Iespējama arī inventāra noma.

Kā atrast?

Izvēlies šoseju Rīga-Ventspils A10, pirms Jūrmalas caurlaižu kontroles nogriezies pa labi un brauc Tukuma (Ventspils) virzienā. Pēc aptuveni 30 km būs pagrieziens pa labi uz Smārdi. Nogriezies un turpini ceļu, šķērsojot dzelzceļa sliedes, tālāk līdz T veida krustojumam, kur griezies pa kreisi Tukuma virzienā. Ieraucot Milzkalnē, pēc pāris simts metriem, ceļa kreisajā pusē būs norāde pa labi uz “Milzkalnu” – sekojam tai. Nākamā ”Milzkalna” norāde ceļa kreisajā pusē, braucam pa zemes ceļu, līdz slēpošanas trasei.

Vairāk informācijas: http://milzkalns.lv/

1

Foto: INFOSKI

Slēpošanas trase “Riekstukalns”

“Riekstukalns” atrodas pavisam tuvu galvaspilsētai, apmēram 30 minūšu braucienā no Rīgas robežas, tāpēc ziemas priekus var baudīt ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienas vakaros. “Riekstukalna” slēpošanas trases ir piemērotas gan pieredzējušiem slēpotājiem un snovotājiem, gan mierīgāku nobraucienu cienītājiem un arī tiem, kuri tikai nesen sākuši apgūt šos ziemas sporta veidus.

2018./2019. gada ziemas sezonā pagaidām Distanču trase nav pieejama, jo trase vēl nav sagatavota un to klāj tikai dabīgā sniega sega, kas nav pietiekami liela, lai pa to slēpotu.

Kā atrast?

Braucot no Rīgas (centra puses, no Daugavas labā krasta):
izvēlies ielu, kas ved uz ceļu Rīga – Daugavpils A6. Izbraucot no Rīgas, tūlīt nogriezies pa labi – pa ceļu Jūrmala, Kauņa A5, tālāk aplī izvēlies 2.nobrauktuvi uz Jūrmalu un Kauņu. Brauc līdz nākamajam aplim un tajā izvēlies  Skaistkalnes virzienu (2.nobrauktuve). Kad nokļūsi T veida krustojumā,  pagriezies pa kreisi uz Baldoni (ceļš P89). Iebraucot Baldones centrā, labajā pusē būs redzama skola un priekšā baznīca. Pirms baznīcas pagriezies pa kreisi (pie zīmes Daugmale 12 km un Riekstukalns 3,7 km).  Aptuveni pēc kilometra būs zīme ”Riekstukalns 2,9 km” – te pa meža ceļu nogriezies pa kreisi vai arī seko zīmei ”Riekstukalns 5,9 km”.

Vairāk informācijas: https://riekstukalns.lv/lv

1 komentārs