Tokijas olimpiskajās spēlēs, visticamāk, redzēsim karatē, skeitbordu un sērfingu

0 Komentāru
Tokijas olimpiskajās spēlēs, visticamāk, redzēsim karatē, skeitbordu un sērfingu
Foto: AFP/LETA

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde trešdien rekomendēja 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā iekļaut piecus sporta veidus, tostarp karatē, skeitbordu un sērfingu.

Tāpat vēl soli tuvāk, lai atgrieztos olimpiskajā sporta veidu saimē, ir spērusi beisbola un softbola apvienotā kandidatūra, kā arī klinšu kāpšana. Pērn septembrī šos piecus sporta veidus olimpisko spēļu programmā piedāvāja iekļaut Tokijas Olimpiādes rīkotāji, tagad savu atbalstu tiem devusi arī SOK valde, tomēr galva vārds piederēs SOK locekļiem, kuri kopā sanāks augustā savā kārtējā sesijā, kas norisināsies šī gada olimpisko spēļu mājvietā Riodežaneiro. SOK locekļu balsojums gan vairāk tiek uzskatīts par formalitāti.

Iekļaujot minētos piecus sporta veidus spēļu programmā, Tokijā tiks sadalīti papildus 18 medaļu komplekti, par kuriem cīnītos 474 sportisti. Tomēr šo sporta veidu starptautiskās organizācijas nepiedalīsies no olimpisko spēļu rīkošanas gūtās peļņas sadalē, pie kuras tiek tradicionālo 28 olimpisko sporta veidu federācijas.

Plānots, ka beisbolā un softbolā startētu pa sešām komandām katrā veidā, kas ir par divām mazāk katrā veidā nekā tas bija 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, pēc kurām abi sporta veidi tika izslēgti no olimpiskās saimes. Beisbolā vienā komandā būtu 24 spēlētāji, bet softbolā 15 spēlētājas.

Karatē sacensībās piedalītos 60 sportisti, kuri sacenstos sešās “kumite” grupas svara kategorijās un divās “kata” grupas demonstrācijas kategorijās. Savukārt klinšu kāpšanā, sērfošanā un skeitbordā piedalītos pa 40 katra dzimuma sportistiem, tādējādi izceļot abu dzimumu līdztiesību.

0 Komentāru