Titulētā cīkstone Grigorjeva pārliecinoši sasniedz Eiropas čempionāta finālu

Titulētā Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva trešdien pārliecinoši sasniedza Serbijā notiekošā Eiropas čempionāta finālu, ko aizvadīs vēlāk vakarā.

Četrkārtējā čempione Grigorjeva šoreiz cīnās svara kategorijā līdz 60 kilogramiem un viņai, lai tiktu līdz titula cīņai bija nepieciešams gūt trīs uzvaras, turklāt Latvijas sportiste visus dueļos noslēdza priekšlaicīgi. Finālā viņai pretim stāsies krieviete Ļubova Ovčarova.

Pirmajā kārtā Grigorjeva tikās ar pērnā gada pasaules junioru čempionāta otrās vietas ieguvēju un Eiropas U-23 sacensību vicečempioni Anhelinu Ļisaku no Ukrainas, bet četrās ar pusi minūtēs iekrāja nepieciešamo desmit punktu pārsvaru, noslēdzot sacensības ar rezultātu 14:3.

Foto

Turpinājumā ceturtdaļfinālā Grigorjeva spēkojās ar Gabrielu Šleisu no Ungārijas. Kaut pirmos divus punktus guva ungāriete un otrajā periodā arī Grigorjeva nokļuva iedzinējos ar 2:4, turpinājumā Latvijas sportiste ne tikai veica vairākus punktu paņēmienus, bet arī nolika pretinieci uz lāpstiņām, kas nozīmēja panākumu.

Arī pusfināls pret Tetjanu Omeļčenko no Azerbaidžānas sākotnēji ritēja līdzīgi. Grigorjeva pirmajā periodā izpildīja divu punktu paņēmienu, tomēr otrā perioda ievadā saņēma sodu par pasivitāti, kas gan neliedza pretinieci no laukuma un izvirzīties vadībā ar 3:0. Turpinājumā arī pretiniece izgrūda Grigorjevu no laukuma, vienu punktu atgūstot, bet pēc tam gan Grigorjeva veica vairākus ļoti rezultatīvus uzbrukumus un neilgi pirms cīņas laika beigām bija iekrājusi nepieciešamo desmit punktu pārsvaru – 11:1.

Grigorjeva ir 2010., 2013., 2014. un 2016.gada Eiropas čempione.