Titulētā ASV sprintere Fēliksa dalās ar stāstu par “Nike” attieksmi pret sportistēm, kas ir mazuļa gaidībās

2 komentāri
Titulētā ASV sprintere Fēliksa dalās ar stāstu par “Nike” attieksmi pret sportistēm, kas ir mazuļa gaidībās
INSTAGRAM

Seškārtējā olimpiskā čempione vieglatlētikas sprinta disciplīnās Elisona Fēliksa pievienojusies sporta preču zīmola giganta “Nike” kritizētājiem par to, ka tas diskriminē sportistes, kuras ir stāvoklī.

Olimpiskā čempione intervijā “The New York Times” atklāja, ka viņas līgums ar “Nike” ir būtiski samazināts pēc tā brīža, kad viņa pērn bija bērna gaidībās.

Līdzīgā situācijā nonākušas arī viņas komandas biedrenes Elīsija Montano un Kāra Gaučere.

“Viņas pastāstīja stāstus, kuri ir patiesi, bet daudzi baidās par to runāt publiski. Ja mēs paliekam stāvoklī, zaudējam lielu daļu sponsoru līdzekļu uzreiz un arī pēc dzemdībām. Tas ir viens no piemēriem, ka noteikumi sportā daudzviet joprojām domāti vīriešiem,” izteicās Fēliksa.

Fēliksai līgums ar “Nike” beidzās 2017. gada beigās. Pēc bērna piedzimšanas sporta gigants skrējējai piedāvāja līgumu, kura vērtība bija kritusies par 70%.

Pēc kritikas viļņa “Nike” pagājušajā nedēļā piekāpās un atzina, ka izstrādās jaunus noteikumus vieglatlētēm, kuras ir bērna gaidībās un reprezentē uzņēmumu.

“Gribēju uzstādīt jaunus standartus. Ja es, viena no “Nike” vadošajām sejām, nevarētu panākt izmaiņas, kurš tad varētu?” izteicās Fēliksa. “Es pateicos “Nike”, ka viņi saprata izmaiņu nepieciešamību. Ar nepacietību gaidu izmaiņas, kurās sievietes būs likumiski aizstāvētas.”

33 gadus vecās Fēliksas kontā bez sešām olimpisko spēļu zelta medaļām ir arī 11 pasaules čempiones tituli.

Allyson Felix: My Own Nike Pregnancy Story

“I asked Nike to guarantee that I wouldn’t be punished if I didn’t perform at my best in the months surrounding childbirth,” says track star Allyson Felix. “Nike declined. We’ve been at a standstill ever since.” https://nyti.ms/2JXwY2H

Posted by The New York Times Opinion Section on Trešdiena, 2019. gada 22. May

 

View this post on Instagram

 

cheering mommy on!🏃🏽‍♀️

A post shared by Allyson Felix (@af85) on

 

View this post on Instagram

 

my cool downs are so much sweeter now💕

A post shared by Allyson Felix (@af85) on