Tīruma ieņem 13.vietu Pasaules kausa astotajā posmā kamaniņu sportā

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Pasaules kausa astotajā posmā Austrijā no četrām Latvijas sportistēm augstāko vietu izcīnīja Elīza Tīruma, ierindodamās 13.vietā un kopā ar Kendiju Aparjodi kvalificēdamās Sprinta kausa sacensībām.

Otro uzvaru pēc kārtas svinēja vāciete Natālija Geizenbergere, kura tautieti Jūliju Taubicu apsteidza par 0,082 sekundēm, bet amerikānieti Sammeri Bričeri – par 0,286 sekundēm.

13.vietu ar 0,676 sekunžu atpalicību no Geizenbergeres ieņēma Tīruma, kā nākamā trīs sekundes tūkstošdaļas aiz Tīrumas ierindojās Aparjode. 16.vietā šoreiz Elīna Ieva Vītola (+0,737 sekundes), 18. – Zirne (+0,777).

Labākā pēc pirmā brauciena no latvietēm bija Aparjode, kura ieņēma astoto vietu, no līderes Geizenbergeres atpaliekot par gandrīz trim sekundes desmitdaļām.

11.vietu ieņēma Tīruma, kura aiz Aparjodes bija 32 sekundes tūkstošdaļas, 17. bija Vītola, kura vācietei zaudēja jau vairāk nekā 0,4 sekundes, bet vēl divas vietas zemāk – Zirne, kas Vītolai zaudēja 15 sekundes tūkstošdaļas.

Geizenbergere pēc pirmā brauciena par 0,052 sekundēm apsteidza Taubicu un par 0,172 sekundēm – Bričeri.

Otrais brauciens teicams sanāca Zirnei, kuras rezultāts pirmajā braucienā būtu bijis astotais ātrākais.

Labi nobrauca arī Vītola, kas ar nelielu kļūdu trases lejasdaļā piekāpās labi trasi veikušajai amerikānietei Emīlijai Svīnijai, taču abas Latvijas sportistes apsteidza austrieti Lizu Šulti. Vēlāk Vītola apsteidza arī austrieti Hannu Proku, taču iekļūšanai Sprinta pasaules kausā pietrūka vienas vietas un 16 sekundes tūkstošdaļu.

Sliktāk nekā pirmo braucienu aizvadīja Tīruma, atkāpjoties uz 14.vietu, taču Aparjodes kļūda trases lejasdaļā ļāva pakāpties vienu vietu augstāk, Aparjodei noslīdot uz 14.pozīciju.

Kopumā dāmu konkurencē sacensībās startēja 28 sportistes.