Tiek atklāta Eiropas Sporta nedēļa

0 Komentāru
Tiek atklāta Eiropas Sporta nedēļa
Eiropas Sporta nedēļas vadītāja Dace Zvaigzne (no kreisās), "BeActive" vēstneši Raimonds Elbakjans, Reinis Ošenieks, Ineta Radeviča un Eiropas Sporta nedēļas koordinatore Ilva Ciemite piedalās preses konferencē Eiropas Savienības mājā par Eiropas Sporta nedēļas lielākajiem pasākumiem un dalībniekiem. (Zane Bitere / LETA)

Šodien sākas Eiropas Sporta nedēļa, kuras laikā līdz 30.septembrim būs iespēja vērot īpaši spēcīgu ielu vingrotāju priekšnesumus pasaules čempionāta norises laikā, kā arī pašiem piedalīties nakts peldēšanas un orientēšanās pasākumos vairākās vietās Latvijā, preses konferencē pastāstīja pasākuma organizatori.

Sporta nedēļas laikā 24.septembrī plkst.12 Rīgā notiks Pasaules ielu vingrošanas čempionāts spēka kategorijā. Tajā piedalīsies dalībnieki no 15 valstīm dalībnieki. Kā pauda viens no “#BeActive” vēstnešiem Raimonds Elbakjans, no Polijas un citām zemēm gaidāmie dalībnieki viņu spēju dēļ būtu dēvējami par “kiborgiem”. Lai šiem sportistiem “būtu interesanti sākt pievilkties”, viņiem nepieciešams ar palīglīdzekļiem nodrošināt vēl papildus 50 kilogramu svaru, sacīja Elbakjans.

Eiropas Sporta nedēļas laikā paralēli visā Latvijā paredzēti pasākumi vairākos simtos vietu. Sev tuvāko vai savai gaumei atbilstošāko pasākumu iespējams atrast mājaslapā “beactivelatvia.lv”.

Eiropas Sporta nedēļas organizatoru komanda arī informēja par 29.septembrī gaidāmo Vislatvijas orientēšanās nakti, kas notiks Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Talsos, Salaspilī un Vecumniekos. Savukārt 30.septembrī Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī notiks nakts peldējums. Pasākumi naktī tiek rīkoti, ņemot vērā, ka daļai iedzīvotāju pa dienu nav laika piedalīties sporta aktivitātēs, skaidroja organizatori.

26.septembrī Rīgā plkst.10 plānots komunikācijas sporta forums “Sportscomm ’17”, bet 29.septembrī plkst.12 Rīgā notiks konference “Sports, veselība un aktīva novecošana”.

Kā ziņots, ar Eiropas Komisijas atbalstu iedibinātā Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tiek rīkota jau otro gadu, un tās mērķis ir mudināt cilvēkus pievērsties sportošanai un veselīgam dzīves veidam visa gada garumā. Paredzēts, ka Sporta nedēļas pasākumi visos Latvijas novados kopā pulcēs ap 301 712 iedzīvotāju.

0 Komentāru