Tērauda debijas Eiropas čempionātā skeletonā Siguldā tiek diskvalificēta pēc pirmā brauciena

0 Komentāru
Tērauda debijas Eiropas čempionātā skeletonā Siguldā tiek diskvalificēta pēc pirmā brauciena
VIESTURS LĀCIS, BOBSLEJS.LV

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda svētdien Siguldā tika diskvalificēta pēc Eiropas čempionāta pirmā brauciena.

Siguldā paralēli Eiropas čempionātam norisinās arī Pasaules kausa sezonas pēdējais posms, taču tā ieskaitē Tērauda nestartē.

Pirmajā braucienā nepārspēta bija krieviete Jeļena Ņikitina, kura trasi veica 51,85 sekundēs un laboja Siguldas ledusrenes rekordu, 0,44 sekundes atpalika austriete Janīne Floka, bet vēl 0,03 sekundes zaudēja vāciete Tīna Hermana.

Tērauda startēja kā pēdējā no 26 sportistēm un Ņikitinai zaudēja 0,92 sekundes, kas kopējā ieskaitē deva 12.rezultātu. Turklāt, pirmais desmitnieks bija vienas sekundes simtdaļas attālumā.

Latvijas skeletoniste uztraukumā pirms pirmā brauciena aizmirsa uzvilkt vesti ar numuru, kā dēļ vēlāk pēc brauciena saņēma diskvalifikāciju.

Tēraudai šī bija pirmā pieredze, cīnoties ar pasaules vadošajām sportistēm, jo šosezon viņa savas prasmes kaldināja pēc spēka trešajās sacensībās – Eiropas kausā. Skeletonistei Kēnigszē un Siguldas posmos izdevās izcīnīt uzvaru, bet kopvērtējumā viņa bija augstajā otrajā pozīcijā.

Jau šobrīd zināms, ka nākamsezon Tērauda, kā arī Dārta Zunte piedalīsies jau līmeni augstākās sacensībās – Starpkontinentālajā kausā, kas ir viena soļa attālumā no Pasaules kausa līmeņa.

Sestdien Siguldā norisinājās Pasaules kausa posms, kas vienlaikus arī bija Eiropas čempionāts. Dubultuzvaru Pasaules kausa posmā svinēja brāļi Martins un Tomass Dukuri. M.Dukurs līdz ar panākumu šajā etapā kļuva par vienpadsmitkārtējo Eiropas čempionu un deviņkārtējo Pasaules kausa uzvarētāju.

Savukārt plkst.13.30 sezonas pēdējo posmu divnieku sacensībās aizvadīs bobsleja divnieki.
0 Komentāru