Tenisa rangi: Sevastova un Ostapenko saglabā pozīcijas, Gulbis pakāpjas par vienu vietu

0 Komentāru
Tenisa rangi: Sevastova un Ostapenko saglabā pozīcijas, Gulbis pakāpjas par vienu vietu
EPA/LETA

Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājušas savas pozīcijas, tādējādi ieņemot attiecīgi 12. un 22.pozīciju, savukārt Ernests Gulbis ATP rangā pacēlies par vienu vietu, ieņemot 93.pozīciju.

Sevastova oktobrī sasniedza Pekinas WTA “Premier” turnīra finālu, bet Maskavas WTA “Premier” turnīrā viņa apstājās pusfinālā. Iepriekšējā mēnesī parādītais sniegums viņai ļāva no otrā desmita beigām pacelties uz 11.vietu, kas liepājniecei bija karjeras rekords.

Tāpat Latvijas pirmā rakete pirms divām nedēļām piedalījās sezonas otrajā svarīgākajā noslēguma turnīrā “WTA Elite Trophy”, kur apakšgrupā divās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, ar ko bija par maz pusfināla sasniegšanai un ranga 11.vietas nosargāšanai.

Ostapenko septembrī zaudēja vietu ranga labāko desmitniekā, kur iepriekš viņa atgriezās augusta beigās, bet pirms tam starp desmit labākajām tenisistēm bija maija beigās, tomēr pēc tam neaizstāvēja Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu un atkrita uz 12.vietu, pēcāk vairākas nedēļas pēc kārtas ieņemot arī 11.pozīciju. Viņa starp pirmajām desmit tenisistēm iepriekš bija kopš pagājušā gada septembra.

Tikmēr Ernests Gulbis  pirms trīs nedēļām apstājās Bāzeles “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā, bet vēl pirms tam aizcīnījās līdz Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālam, kurā gan cieta zaudējumu.

Veiksmīgais sniegums sezonas nogalē Gulbim ļāvis pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties ranga pirmajā simtniekā. Sezonas beigās atrašanās starp planētas simts labākajiem tenisistiem Gulbim ļautu arī teju nodrošināt dalību nākamā gada Austrālijas atklātā čempionāta pamatsacensībās.

Vēl pērn Gulbis atkrita pat līdz pasaules ranga sestajam simtam, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu.

0 Komentāru