Tenisa meistari Nadals un Džokovičs sesto reizi tiksies Romas ‘’Masters 1000’’ turnīra finālā

REUTERS/SCANPIX

Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs sestdien Romā uzvarēja pirmoreiz “Masters 1000” pusfinālā spēlējušus tenisistus un iekļuva Romas finālā.

Ranga trešais numurs un deviņkārtējais Romas čempions Rafaels Nadals ar 6:4, 6:4 pieveica amerikāni Railiju Opelku, kurš rangā ieņem 47.pozīciju, bet pasaules pirmais numurs un piecu Romas titulu īpašnieks Novaks Džokovičs ar 6:3, 6:7(5), 6:2 apspēlēja Itālijas pārstāvi Lorenco Sonego, kurš atrodas 33.vietā pasaulē.

Interesanti, ka serbu tenisists Džokovičs sestdien laukumā devās pret diviem dažādiem pretiniekiem. Sākumā bija jāaizvada līdz galam ceturtdaļfināla mačs pret grieķi Stefanu Cicipasu, ko dienu iepriekš neizdevās pabeigt lietus dēļ. Ceturtdaļfināla pārtraukšanas brīdī Džokovičs atradās zaudētāja pozīcijā ar rezultātu 4-6, 1-2, tāpēc, iespējams, šī dienas pauze viņam nāca par labu un mačam atsākoties sestdienā serbs izskatījās svaigāks un salauza grieķa pretestību trīs setu cīņā, uzvarot ar rezultatu 4-6, 7-5, 7-5.

Apmēram sešas stundas pēc ceturdaļfināla aizvadīšanas serbu zvaigzne devās laukumā jau pusfinālā pret Lorenco Sonego, kurš gan arī savu ceturtdaļfinālu aizvadīja sestdienā. Tāpēc abi sportisti bija līdzīgā situācijā un uzvarētāju noteica tas, kurš lietderīgāk izmantoja laiku, lai atpūstos starp mačiem. Par favorītu uzskatītais Džokovičs arī apliecināja savu statusu un nepilnu trīs stundu ilgā mačā salauza itāļa pretestību.

Tikmēr Rafaelam Nadalam ceļš uz finālu padevās bez incidentiem un četros aizvadītajos mačos tika piedzīvots zaudējums tikai vienā setā.

Kopumā Džokovičam un Nadalam šis būs devītais savstarpējais mačs Romas laukumos un bilance labāka līdz šim ir spānim – 5 uzvaras un 3 zaudējumi, ieskaitot 3-2 finālu bilanci. Pēdējais fināls, kad abi tikās “Foro Italico” bija 2019.gadā, un pārāks ar 6:0, 4:6, 6:1 izrādījās Rafa.