Komentāri
Tāllēcēja Lauma Grīva kvalificējās pasaules čempionāta finālsacensībām
25.05.2017. Ogre, Latvija. Starptautiskās sacensības vieglatlētika Rīgas Kausi 2017. Tāllēkšana, Lauma Grīva (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas sportiste Lauma Grīva trešdien pasaules čempionātā vieglatlētikā kvalificējās finālsacensībām tāllēkšanā.

Grīva lietainos apstākļos pirmajā mēģinājumā lēca 6,50 metru tālumā, bet otrajā piegājienā uzlaboja savu rezultātu, aizlecot 6,58 metrus. Savukārt no trešā mēģinājuma latviete atteicās, jo konkurentes viņu vairs nevarēja izstumt no finālistu pulka. Fināla kvalifikācijas normatīvs bija 6,70 metri, taču nevienai no tāllēcējām no neizdevās izpildīt, finālsacensībās iekļūstot 12 labāko rezultātu īpašniecēm.

Grīvai šis ir trešais pasaules čempionāts, bet iepriekšējos divos 2011.gadā Tegu un 2013.gadā Maskavā viņa nepārvarēja kvalifikāciju, ieņemot 23. un 16.vietu. Šosezon 32 gadus vecās Grīvas labākais rezultāts ir 6,72 metri. Lai gan viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, kas bija trīs centimetrus tālāks, latviete tika pie iespējas startēt pasaules čempionātā.

Grīvas personīgais rekords ir 6,86 metri, ko viņa sasniedza 2011.gadā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Valmierā. Uzaicinājumu startēt tāllēkšanā bija saņēmusi arī pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, tomēr viņa pagājušajā nedēļas nogalē septiņcīņas sacensību laikā guva traumu.

Šodien tiks dalītas medaļas lodes grūšanā un 400 metru sprintā dāmām, kā arī 400 metru barjerskrējienā kungiem. Latvijas sportistiem līdz šim labāko rezultātu sasniegusi Gunta Latiševa-Čudare, kura 400 metru sprintā izcīnīja 12.vietu.

Lasi vēl