Komentāri
Tāllēcēja Grīva izcīna devīto vietu pasaules čempionātā vieglatlētikā
25.05.2017. Ogre, Latvija. Starptautiskās sacensības vieglatlētika Rīgas Kausi 2017. Tāllēkšana, Lauma Grīva (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas tāllēcēja Lauma Grīva piektdien Londonā izcīnīja devīto vietu pasaules čempionātā vieglatlētikā, sasniedzot valsts sportistu augstāko rezultātu šī gada meistarsacīkstēs, bet līdz pirmajam astotniekam viņai pietrūka viena centimetra.

Grīva pirmajā mēģinājumā lēca 6,54 metru tālumā, otrais piegājiens viņai netika ieskaitīts, bet trešajā latviete aizlēca 6,42 metrus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc trim kārtām sacensības turpināja astoņu labāko rezultātu īpašnieces, bet Grīva ar 6,54 metriem bija devītā.

Latvijas sportistei pēdējā, trešajā, kārtā ceļu uz pirmo astotnieku aizšķērsoja austrāliete Brūka Stretone. Abas bija lēkušas 6,54 metru tālumā, bet otrs labākais mēģinājums bija tālāks latvietei – Grīva trešajā sērijā lēca 6,42 metru tālumā, bet Stretones otrs labākais rezultāts pēc diviem piegājieniem bija 6,27 metri. Tiesa, trešajā mēģinājumā Stretone aizlēca 6,67 metrus un apsteidza Grīvu.

Kā vēstīts, trešdien kvalifikācijā Grīva lietainos apstākļos lēca 6,58 metrus, uzrādot piekto rezultātu starp 30 sportistēm.

Grīva sasniegusi līdz šim augstāko rezultātu starp Latvijas sportistiem šajā čempionātā. Nedēļas nogalē starts atliks vien soļotājai Agnesei Pastarei, kura reāli nepretendēs uz vietu pie desmitnieka robežas.

Grīvai šis bija trešais pasaules čempionāts, bet iepriekšējos divos 2011.gadā Tegu un 2013.gadā Maskavā viņa nepārvarēja kvalifikāciju, ieņemot attiecīgi 23. un 16.vietu. Grīva pasaules čempionātos, Eiropas čempionātos vai olimpiskajās spēlēs startē jau septīto reizi un kvalifikāciju ir izdevies pārvarēt pirmoreiz.

32 gadus vecās Grīvas šīs sezonas labākais rezultāts ir 6,72 metri. Lai gan viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, kas bija trīs centimetrus tālāks, latviete tika pie iespējas startēt pasaules čempionātā.

Grīvas personīgais rekords ir 6,86 metri, ko viņa sasniedza 2011.gadā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Valmierā.

Uzaicinājumu startēt tāllēkšanā bija saņēmusi arī pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, tomēr viņa pagājušajā nedēļas nogalē septiņcīņas sacensību laikā guva traumu.

Šodien tiks sadalīti četri medaļu komplekti – bez tāllēkšanas dāmas noskaidros čempioni arī 3000 metru šķēršļu skrējienā un 200 metru sprintā, kamēr vīri uzzinās labākos vesera mešanā.

 

Savukārt īpaši sāpīga sestdien bija Latvijas komandas lielākās cerības daudzcīņnieces Lauras Ikaunieces-Admidiņas neveiksme, kura guva traumu jau septiņcīņas pirmajā disciplīnā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs 12 sportisti. Meistarsacīkstes Londonas Olimpiskajā stadionā, kur pirms pieciem gadiem tika dalītas Olimpiādes medaļas, ilgs līdz svētdienai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl