Komentāri

Daudzsološais motofrīstailists Kalvis Skrastiņš, kurš sestdien kļuva par pirmo latvieti, kam izdevies uzvarēt kādā no pasaules čempionāta (FMX) elementiem, jau nākamgad varētu izmēģināt spēkus Eiropas meistarsacīkstēs, laikrakstam Diena atklāja pats sportists.

Skrastiņš sestdien Arēnā Rīga FMX Latvijas Grand Prix izcīņas laikā uzvarēja Whip lēcienu paraugdemonstrējumos, kļūstot par pirmo Latvijas pārstāvi, kuram izdevies uzvarēt kādā no FMX elementiem. Šobrīd 20 gadus vecais Skrastiņš motofrīstailā debitēja šovasar, bet pēc divu nedēļu treniņiem Spānijā viņš jau spēj demonstrēt itin pārliecinošus Backflip un Whip lēcienus.

“Sākotnēji vecākiem galīgi nepatika mana iecere. Vispirms viņi bija jāpārliecina. Liels paldies jāsaka Mārtiņam Aleksandrovičam, kurš pierunāja sacensību organizatoru Imantu Solovjovu noorganizēt manu piedalīšanos Latvijas Grand Prix izcīņā,” laikrakstam stāstīja Skrastiņš.

Skrastiņš pēc savu pirmo triku un pirmā “back flip” parādīšanas Latvijā, apstiprināja, ka piedalīsies Whip lēcienu sacensībās. Savas publikas atbalsts un jaunā censoņa talants ļāva Skrastiņam nokļūt finālā pret pasaulē labi zināmu whip lēcienu speciālistu Petu Boudenu, turklāt lēcienu laikā nebija iespējams noteikt, kurš no abiem ir debitants. Par fināla dueļa uzvarētāju atzīstot Skrastiņu, Arēna Rīga tribīnes eksplodēja.

Kā atzina motofrīstailists, tik labu debiju viņš nebija gaidījis. “Vispār nebija nekādas pārliecības. Baidījos no uztraukuma savu skatītāju priekšā. Pie sevis spriedu, ka jāpamēģina vien ir. Ar domu – tikai nepalikt pēdējam. Objektīvi jāatzīst, ka manā arsenālā esošais triku klāsts pagaidām ir niecīgs,” secināja Skrastiņš. Pēc sacensībām Skrastiņš pauda, ka, gatavojoties nākamajai sezonai, strādās visu ziemu. “Par startēšanu pasaules čempionātā vēl nedomāju, bet Eiropas čempionātā gan varētu izmēģināt spēkus jau nākamajā gadā,” uzsvēra motosportists.

Tikmēr posma rīkotājs Solovjovs uzteica Skrastiņu kā ļoti plastisku un perspektīvu sportistu, kurš labi pārvalda motociklu. “Aleksandrovičs, Skrastiņš un vēl jaunais puisis Edgars Čudarāns – mums ir trīs sportisti ar potenciālu cīnīties par pasaules čempiona titulu,” skaidroja Solovjovs. Pasaules čempionāts motofrīstailā turpināsies ar diviem posmiem oktobra beigās Ķīnā un noslēgsies 19. novembrī Gdaņskā, Polijā.

Lasi vēl